تبلیغات

معرفي بازي/ "بازي تاج و تخت" جورج مارتين را اين بار در قالب يک عنوان استراتژي تجربه کنيد

معرفي بازي/ "بازي تاج و تخت" جورج مارتين را اين بار در قالب يک عنوان استراتژي تجربه کنيد

بازي تاج و تخت (Game of Thrones) نام سريالي است دنباله دار، محصول شبکه ي تلويزيوني HBO که بر اساس سلسله داستان هاي نغمه ي يخ و آتش ( Song of Ice and Fire ) اثر جورج مارتين ساخته شده است. سر

مجله سخت افزار/ بازي تاج و تخت (Game of Thrones) نام سريالي است دنباله دار، محصول شبکه ي تلويزيوني HBO که بر اساس سلسله داستان هاي نغمه ي يخ و آتش ( Song of Ice and Fire ) اثر جورج مارتين ساخته شده است. سريالي که به مدد محبوبيت فراي انتظار خود توانست نام جورج مارتين، کتاب هاي ارزشمند و هنر نويسندگي او را بيش از پيش بر سر زبان ها بياندازد و مخاطبان فراواني را در چهار گوشه ي دنيا بر گرد مجموعه کتاب ها و همچنين سريال اين مجموعه (که در فصل اخير از لحاظ رويداد هاي داستاني، به کلي راه خود را با وقايع مشابه در مجموعه کتاب هاي نغمه ي يخ و آتش جدا کرده است) جمع آورد.

با توجه به محبوبيت اين مجموعه در ميان مخاطبان، طي سال هاي اخير شاهد ساخت عناوين مختلفي از شاهکار مارتين در دنياي بازي هاي کامپيوتري بوديم که اکثر آن ها از لحاظ تم داستاني و شخصيت پردازي بيش از مجموعه کتاب هاي قطور نغمه ي يخ و آتش، بر وقايع سريال تلويزيوني اين مجموعه تمرکز داشتند و از همين رو اکثراً با نام Game of Thrones شناخته مي شدند. حال نوبت به آن رسيده که تازه ترين تجربه در دنياي بازي هاي کامپيوتري با رويکرد اخير را اين بار در سبک استراتژي به نظاره بنشينيم.

مجموعه بازي هاي Crusader Kings را شايد بتوان يکي از بهترين آثار خلق شده به دست استوديو Paradox Interactive لقب داد. مجموعه اي در سبک استراتژي (با رويکرد استراتژي کلان) که دو نسخه ي حاضر در آن از لحاظ گيم پلي بسيار غني جلوه مي کنند و آثاري بسيار سرگرم کننده در سبک استراتژي به شمار مي روند. در اين ميان نسخه ي دوم اين مجموعه يعني بازي Crusader Kings 2 که حدود سه سال قبل به بازار آمده بود، توانست بسيار موفق تر از سلف خود عمل کند و يکي از پر مخاطب ترين عناوين ساخته شده به دست اعضاي استوديو Paradox Interactive در ميان مخاطبان سبک استراتژي لقب گيرد.

در واقع عواملي نظير به دست گرفتن کنترل سلسله هاي نام آشناي تاريخي حاضر در اروپاي قرون وسطا و وجود المان هاي مختلفي همچون خيانت، دسيسه، ترو و توطئه براي پيش بردن اهداف سياسي خود در طول بازي ، جزو عواملي بودند که توانستند گيم پلي طولاني بازي Crusader Kings 2 را بسيار جذاب و سرگرم کننده جلوه داهند و آن را به تجربه اي بسيار ويژه براي هواداران سبک استراتژي تبديل کنند. به عنوان مثال شما مي توانستيد با در دست گرفتن کنترل ال سيد، سرنوشت خاندان او و نوادگان تشنه ي تاج و تختش را آن گونه اي که خود مي خواهيد رقم بزنيد. حال شاهد اين نکته هستيم که ماد بسيار مفصلي با نام Game of Thrones براي بازي Crusader Kings 2 ساخته شده است که در آن به جاي در دست گرفتن کنترل خاندان هاي باستاني قرون وسطي، علاقمندان اين بازي قادر به تعيين سرنوشت 9 تن از خاندان هاي سرشناس حاضر در دنياي نغمه ي آتش و يخ از جمله دو خاندان بسيار محبوب استارک و لنيستر خواهند بود. البته بايد گفت که اين محصول در کل ماد کاملاً جديدي محسوب نمي شود بلکه ورژن 1.0 آن است که به تازگي منتشر شده و در ساختار آن شاهد بهبود هاي فراواني نسبت به قبل هستيم.

در اين ميان کاربران پلتفرم ويندوز براي لذت بردن از اين ماد جديد تنها کافي است که آن را به شکل رايگان دانلود کرده و بر روي بازي Crusader Kings 2 خود نصبش کنند. اما کاربران پلتفرم مک لازم است که فرآيند نصب اين ماد را به شکل دستي انجام دهند. به اين ترتيب که پس از دانلود اين ماد، فايل هاي مربوط به آن را به شکل دستي در پوشه ي mod از بازي Crusader Kings 2 قرار دهند (و البته تمامي فايل هاي موجود در اين پوشه را پاک کنند). البته به نظر مي رسد که اين ماد سازگاري چنداني با ويندوز هاي 32 بيتي ندارد و براي کسب تجربه اي بي اشکال حتماً لازم است که آن را بر روي سيستم کامپيوتري که از ويندوز 64 بيتي بهره مي برد و حداقل از 4 گيگا بايت حافظه ي رم استفاده مي کند نصب کنيد.

گفتني است که در ورژن جديد ماد Game of Thrones علاوه بر بهبود برخي باگ ها و ايراد هاي موجود در ورژن هاي پيشين اين ماد، شاهد بهبود هاي ساختاري ديگري نظير ارتقا يافتن خصلت هاي مربوط به آدر ها يا وايت واکر ها، اضافه شدن قابليت هاي حکومتي جديد و همچنين گسترش يافتن ويژگي هاي داستاني مجموعه ي نغمه ي يخ و آتش هستيم. البته کساني که هنوز فرصت خواندن کتاب هاي جديد تر جورج مارتين يا مشاهده کردن فصل هاي اخير سريال Game of Thrones را نيافته و دوست ندارند تا موارد داستاني مربوط به آن ها برايشان آشکار شود، مي توانند با نصب کردن ماد مختصر Spoiler Remover بر روي ماد کلان Game of Thrones از اين امر جلو گيري کنند. به هر حال زمستان نزديک است و پيشنهاد مي کنيم که علاقمندان سبک استراتژي و دوست داران دنياي منحصر به فرد خلق شده توسط جورج مارتين با نصب ماد Game of Thrones بر روي بازي Crusader Kings 2 ، خود را به شايستگي براي آمدن زمستان کاملاً مهيا کنند! در پايان يک بار ديگر هم بر اين موضوع تاکيد مي کنيم که زمستان در راه است!

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات