تبلیغات

هواوي رسما از تراشه‌ Kirin 950 رونمايي کرد

دقايقي پيش هواوي در جريان برگزاري مراسمي در پکن، از نسل جديد تراشه‌ي خود با عنوان Kirin 950 رونمايي کرد. هواوي که هم‌اکنون به عنوان بزرگ‌ترين عرضه کننده‌ي گوشي‌هوشمند چيني شناخته مي‌شود، با سرعت بالايي در حال تبديل شدن به يک برند جهاني است.

زوميت/ دقايقي پيش هواوي در جريان برگزاري مراسمي در پکن، از نسل جديد تراشه‌ي خود با عنوان Kirin 950 رونمايي کرد. هواوي که هم‌اکنون به عنوان بزرگ‌ترين عرضه کننده‌ي گوشي‌هوشمند چيني شناخته مي‌شود، با سرعت بالايي در حال تبديل شدن به يک برند جهاني است.
همانطور که پيش از اين نيز در زوميت خوانده بوديد، هواوي تراشه‌ي Kirin 950 را امروز و طي مراسمي در شهر پکن رونمايي کرد. هواوي پس از رسيدن به هدف فروش بيش از ۱۰۰ ميليون دستگاه گوشي‌هوشمند خود در سال جاري ميلادي، حال درصدد دست يافتن به اهداف ديگري است که راه اين کمپاني را براي رقابت در بازار جهاني بسيار هموارتر از پيش خواهد کرد.

اين تراشه‌ي از وجود هشت هسته‌ي پردازشي بهره مي‌برد. چهار هسته‌ي پردازشي مورد استفاده در اين تراشه‌ از نوع Cortex-A72 با فرکانس ۲.۵۳ گيگاهرتز و چهار هسته‌ي ديگر از نوع Cortex-A53 با فرکانس ۱.۸ گيگاهرتز خواهند بود. اين تراشه‌ مبتني بر ليتوگرافي ۱۶ نانومتري توسعه يافته و از معماري big.LITTLE بهره مي‌برد. همچنين يک پردازنده‌ي کمکي با عنوان i5 نيز روي اين چيپ قرار گرفته است. از جمله‌ي قابليت‌هاي ارتباطي اين تراشه بايد به پشتيباني از شبکه‌هاي LTE Cat 6 اشاره کرد. پردازنده‌ي گرافيکي مورد استفاده در اين تراشه‌ نيز از نوع Mali T880MP4 است.

يکي از بهبود‌هاي صورت گرفته در تراشه‌ي جديد هواوي، استفاده از فناوري VoLTE است که نتيجه‌ي آن بهبود کيفيت صداي رد و بدل شده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط هواوي، کيفيت صداي رد و بدل شده بيش از دو برابر افزايش يافته و همچنين اين موضوع در کيفيت موسيقي پخش شده از گوشي نيز تاثير گذار است.

مصرف انرژي در Kirin 950 به واسطه‌ي بهره‌گيري از ليتوگرافي ۱۶ نانومتري و فرآيند ساخت FinFET بسيار بهينه‌تر از پيش شده است. هواوي مدعي است که استفاده از روش‌هاي جديد براي توسعه‌ي اين تراشه باعث شده تا از نظر عملکرد شاهد بهبودي ۴۰ درصدي و از نظر مصرف انرژي نيز شاهد کاهش مصرف به اندازه‌‌ي ۶۰ درصد باشيم. با توجه به آمار ارائه شده در صورتي که اين تراشه روي گوشي‌هوشمندي با يک باتري ۳٫۵۰۰ ميلي آمپر ساعتي قرار گيرد، بايد انتظار داشت در حالت استفاده نرمال بيش از ۱۰ ساعت در حالت استفاده مداوم کار کند.

پردازنده‌ي کمکي i5 نيز براي دريافت اطلاعات ثبت شده توسط سنسور‌هاي تعبيه شده روي گوشي هوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هواوي با بکارگيري Mali T880 در نسل جديد تراشه‌ي خود، قابليت پردازش ويديويي را در اين محصول افزايش داده است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات