تبلیغات

شفاخونه/ دمنوشي براي خلاصي از آبريزش بيني

الو دکتر/ دکتر ابراهيم رزم‌پا عضو هيئت علمي گروه آموزشي گوش و حلق و بيني و جراحي سر و گردن بيان کرد: معمولا در فصل سرما و يا به هنگام تغيير فصل يکي از اتفاقات ناخوشايندي که براي اکثر مردم پيش مي‌آيد، همين آبريزش بيني است که در نتيجه احتقاق سينوس ها بروز مي‌کند.

وي افزود: در واقع گرفتن بيني به معني خارج کردن مواد و محتويات داخل بيني، بهترين روش براي اين که ويروس‌ها و باکتري‌ها مجال راه يافتن به سينوس ها را پيدا نکنند.
اين متخصص گوش و حلق و بيني در خصوص راه طبيعي براي کنترل آبريزش بيني تصريح کرد: زماني که به آبريزش بيني دچار مي‌شويد، لازم است به ميزان فراواني مايعات بنوشيد، همچنين نوشيدني هاي داغ باعث دفع مواد تجمع يافته در داخل بيني مي‌شوند و از آنجايي که آويشن سرشار از فنول است، يک گياه ضد عفوني کننده، ضد اسپاسم،‌اکسپکتورانت و مفيد براي معده محسوب مي شود و خواص ضد ويروسي قوي دارد، در نتيجه به درمان آبريزش بيني کمک زيادي مي‌کند.
وي اظهار داشت: داخل يک فنجان آب جوش دو قاشق چايخوري آويشن بريزيد و 5 دقيقه دم کنيد بعد دمنوش آويشن را با کمي عسل و نصف يک عدد ليموترش ميل کنيد و روزانه 3 تا 4 فنجان از اين جوشانده بخوريد، در ضمن همچنين براي درمان يا پيشگيري از آبريزش بيني مي‌توانيد با آويشن بخور داده و بيني خود را به خوبي تميز کنيد.

وي خاطر نشان کرد: اگر به تغذيه‌تان اهميت ويژه اي دهيد با تقويت سيستم ايمني بدنتان ديگر با اولين وزش باد دچار آبريزش بيني نمي‌شويد و توصيه‌ مي‌شود بطور مرتب و قبل از بروز مشکل آبريزش يا گرفتگي بيني، بيني‌تان را با سرم شستشو تميز کنيد چرا که با همين کار ساده از 80 درصد بيماري‌هاي گوش و حلق و بيني مي‌توان پيشگيري کرد.
با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات