تبلیغات

تحويل پهپادي کالاها راه اندازي خواهد شد!

فرهنگ نيوز/ اين روزها خبرهاي زيادي درباره پهپادها به گوش مي رسد و اين نشان از نتايج مثبت حضور دستگاه ها در دنياي امروز است. گوگل به تازگي اعلام کرده که قصد دارد در سال 2017 تمامي کالاهاي خريداري شده را توسط پهپادها به مشتريان تحويل دهد.
 David Vos مدير پروژه Project Wing گوگل اعلام کرده که شرکتش در حال مذاکره با مراجع قانوني ست تا براي اجراي سيستم کنترل ترافيک هوايي پهپادها اقدام کنند. به اين ترتيب از اين پس شاهد پرواز دستگاه هاي هوايي اتوماتيک در ارتفاع زير 152 متر خواهيم بود. به گفته David Vos، سازمان مديريت سيستم هوانوردي (FAA) اکنون در حال کار بر روي قوانين مربوط به رديابي و همکاري با پهپادهاست. گوگل نيز اميد دارد که به اهداف برنامه ريزي شده خود دست پيدا کند و حداکثر تا دو سال آينده بتواند بسته هاي خريداري شده را تنها توسط پهپادها به دست مشتريان برساند. اين شرکت قصد دارد انسان ها را از سيستم تحويل کالا حذف کند و David Vos معتقد است اين بخش جديد، قابليت هاي زيادي را در خود جاي داده و مي توان فعاليت هاي زيادي در اين زمينه انجام داد.

David Vos اشاره کرد که هدف گوگل از تلاش براي راه اندازي سيستم تحويل هوايي، توسعه و رونق بخشيدن به تجارت بازرگاني تا سال 2017 است. گوگل اکنون همکاري خود را به شکل گسترده با FAA و انجمن کوچک UAV و يک انجمن هوانوردي آغاز کرده است تا بتواند در اين راستا قدم بردارد. گوگل تا 3، 6 و 12 ماه آينده بخش زيادي از اين پروژه را تکميل خواهد کرد و اميد دارد که از ساير دست اندرکاران نيز کمک هاي زيادي دريافت کند و با استفاده از حمايت هاي دريافت شده، اين پروژه را هر چه سريعتر اجرايي کند. البته واضح است که گوگل در تحقق بخشيدن به هدف بزرگ تحويل سريع پهپادها تنها نخواهد بود و شرکت هاي بزرگ ديگري همچون آمازون نيز در اين زمينه فعاليت مي کنند و ميزان موفقيت و درصد اطمينان اين پروژه بزرگ را تخمين خواهند زد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات