تبلیغات

تناسب اندام/ افزايش اضافه وزن با مصرف شکلات صبحانه

تناسب اندام/ افزايش اضافه وزن با مصرف شکلات صبحانه

باشگاه خبرنگاران/ دکتر پيام فرح‌بخش متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: افرادي که حساسيت به ترکيبات کاکائو دارند منجر به بروز آکنه و جوش شده و بايد از مصرف آن خودداري کنند. در مواردي که افراد دچار اضافه وزن و چاقي هستند بايد از مصرف آن خودداري کنند.

وي افزود: اما در صورتي که فرد در محدوده وزني نرمال يا دچار کمبود وزن مي‌باشد مي‌تواند از اين شکلات استفاده نمايد. شکلات صبحانه در رديف خانواده چربي‌ها قرار مي‌گيرد و بنابراين داراي انرژي بسيار زيادي است.

فرح‌بخش ادامه داد: شکلات صبحانه حاوي ويتامين‌‌هاي خانواده B از جمله D1 و B2 و B3 مي‌باشد. اسيد فوليک براي سلامت اعصاب و روان مفيد است.

وي تصريح کرد: شکلات صبحانه که هورمون دکوئين مغز را بالا مي‌برد منجر به بروز شادي و نشاط در افراد مي‌گردد. همچنين کاکائو که در شکلات صبحانه وجود دارد حاوي املاحي مثل قلع و منيزيم مي‌باشد که براي عملکرد واکنش‌هاي قطع سلولي مفيد و مؤثر است.

وي با بيان اينکه بسياري از افراد دچار افسردگي يا ولع به خوردن هستند، بيان کرد: مصرف مواد شيرين مانند شکلات صبحانه حالت آرامش و تسکين در فرد ايجاد مي‌کند و اين وضعيت منجر به بروز اضافه وزن در افراد مي‌گردد و توصيه مي‌شود مصرف شکلات صبحانه در حد متعادل و مناسب باشد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات