تبلیغات

تشخيص عفونت خون در ۵ ساعت

  X  

تشخيص عفونت خون در ۵ ساعت

بي باک/ عفونت خون يا همان «سپسيس» معروف يکي از شناخته شده ترين عوامل مرگبار عفوني در سراسر جهان به شمار مي آيد. آمارها نشان مي دهد اين بيماري جان ۲۵ درصد از مبتلايان خود را مي گيرد. از آن گذشته سالانه هزينه هاي زيادي را به بيمارستانهاي سراسر جهان وارد مي کند.
آمارها نشان مي دهد تنها در آمريکا بيش از يک ميليون تن در سال به اين عفونت مبتلا مي شوند که از اين تعداد شمار زيادي در بيمارستانها جان خود را از دست مي دهند.
حالا قرار است فناوري جديدي در بيمارستانهاي آمريکا و در ادامه در ساير نقاط جهان به کار گرفته شود که ابتلا به اين بيماري را در زمان مناسبي تشخيص مي دهد.
اين فناوري جديد که سال گذشته توسط سازمان غذا و داروي آمريکا (FDA) مورد تأييد قرار گرفت T۲MR نام دارد. از اين دستگاه مي توان براي تشخيص عفونت خون ناشي از قارچ شناخته شده اي موسوم به Candida استفاده کرد.
گفته مي شود تا پايان سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳۰ بيمارستان در آمريکا به اين فناوري کاربردي مجهز خواهند شد.
به عقيده دانشمندان علوم پزشکي، درصورتيکه سيپيس به درستي و در زمان مناسب تشخيص داده نشود، از کار افتادن اندامهاي مختلف بدن و در نهايت مرگ دور از انتظار نخواهد بود.
مهمترين فاکتور تعيين کننده در مقابله با اين بيماري شناخت دقيق عامل بروز آن است و حالا با اين فناوري جديد چنين کاري امکانپذير شده است.
تا پيش از اين تعيين عامل بروز عفونت خوني تا ۵ روز به طول مي انجاميد اما حالا انجام اين کار حياتي در ۵ ساعت صورت مي گيرد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات