تبلیغات

شفاخونه/ دارچين مفيدترين ماده غذايي براي رفع کبد چرب است

شفاخونه/ دارچين مفيدترين ماده غذايي براي رفع کبد چرب است

تسنيم/ يک متخصص طب سنتي گفت: دارچين ماده غذايي معطري است که مانع بروز عفونت در بدن مي‌شود و مفيدترين ماده غذايي براي رفع کبد چرب است.
فاطمه نجات‌بخش اظهار داشت: بيماري کبد چرب از غلبه سردي و تري در کبد رخ مي‌دهد.

به‌گفته وي هرچند که کبد چرب بر اثر سردي و رطوبت در کبد به وجود مي‌آيد، اما به هيچ عنوان نبايد در استفاده از غذاها و ادويه‌هاي گرم و خشک کننده رطوبات افراط شود زيرا منجر به بيماري‌هاي گرم کبد مي‌شود.

استفاده از غذاهايي که به‌افراط شيرين هستند, براي کبد مضر است

اين متخصص طب سنتي ادامه داد: استفاده از غذاهايي که به‌افراط شيرين هستند, براي کبد مضر است, شيريني‌ها براي کبد مفيد هستند اما نبايد در آن زياده‌روي شود و يا خيلي شيرين باشند, استفاده از کمي شيريني طبيعي و ملايم مفيد است.

نجات‌بخش بيان داشت: هر چيزي که در باز کننده باشد يعني مجاري کبد را باز کند, قبض داشته, کبد را تقويت کند, معطر و مانع عفونت باشد مانند دارچين بسيار مفيد است.

انجير و فندق, مويز و زعفران براي تمام بيماري‌هاي کبد مفيد است

اين متخصص طب سنتي افزود: موادغذايي مانند انجير و فندق, مويز و زعفران براي تمام بيماري‌هاي کبد مفيد است، همچنين کاسني بسيار در رفع بيماري‌هاي کبدي مفيد است.

وي خاطرنشان کرد: کاسني در بيماري‌هاي گرم کبدي بسيار مفيد است، همچنين در بيماري‌هاي سرد کبدي بهتر است کاسني همراه با عسل يا ماءالعسل مصرف شود.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات