تبلیغات

دهان و دندان/ پوسيدگي دندان با کاشت نگين

باشگاه خبرنگاران/ کيوان ساعتي عضو هيئت مديره انجمن متخصصين ترميم و زيبايي دندان در خصوص کاشت نگين روي دندان گفت: کاشت نگين دندان براي طولاني مدت سطح زيرين خود را نرم مي‌کند و احتمال پوسيدگي دندان را افزايش مي‌دهد بدين‌ترتيب از نظر متخصص ترميمي و زيبايي دندان اين کار به هيچ عنوان اصولي نيست.

وي ادامه داد: کاشت نگين روي دندان‌ها باعث مي‌شود دندان مورد نظر از شويندگي و قدرت ضد باکتريال بزاق‌ها دور بماند.

ساعتي با اشاره به اينکه امروزه برخي نگين دندان خود را با رنگ لباسشان ست مي‌کنند، عنوان کرد: ماندن نگين دندان بيش از يک هفته نه تنها زيبا نيست بلکه به دليل عوارض بعدي از زيبايي صورت هم کم مي‌کند و پس از آن فرد را وادار مي‌کند تا به‌دنبال برگرداندن زيبايي خود برود.

وي اظهار کرد: اين روزها برخي افرادي که دندان‌هايشان تغيير رنگ پيدا کرده است از نگين دندان براي پوشاندن آن استفاده مي‌کنند در صورتي که اگر بدانند با بليچينگ مي‌توانند دندان تغيير رنگ يافته‌ي خود را به حالت اول برگردانند قطعا اين راه اصولي را انتخاب مي‌کنند.

عضو هيئت مديره انجمن ترميمي و زيبايي دندان در خصوص کاشت نگين توسط افراد نا آشنا به دندان پزشکي گفت: افراد فاقد صلاحيت اغلب از چسب‌هاي نامناسب استفاده مي‌کنند و اين مي‌تواند بسيار آسيب‌رسان باشد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات