تبلیغات

بررسي شايع ترين بيماري هاي عفوني کودکان در همايش سالانه تهران

بررسي شايع ترين بيماري هاي عفوني کودکان در همايش سالانه تهران

مهر/ يازدهمين همايش سالانه انجمن عفوني کودکان و هفتمين بزرگداشت دکتر سيد احمد سيادتي از ۲۰ تا ۲۲ آبان ماه جاري در دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي تهران برگزار مي شود.
دکتر محمدرضا بلورساز رئيس انجمن عفوني کودکان ايران گفت: هدف از برپايي اين کنگره، ارتقاي سطح علمي متخصصان کودکان و به خصوص متخصصان عفوني کودکان، فوق تخصص هاي کودکان، پزشکان عمومي و متخصصان ساير رشته هاي وابسته است.
وي با اشاره به اينکه بيماري هاي ميکروبي و ويروسي، شايع ترين بيماري هاي عفوني کودکان به شمار مي رود، ادامه داد: در اين همايش در مورد شيوه هاي نوين اين بيماري ها و نيز بيماري هاي قارچي در کودکان در کنار مباحثي همچون واکسيناسيون، مصرف آنتي بيوتيک ها، مقاومت هاي ميکروبي، بيماري هاي بازپديد و نو پديد، مباحث جديدي ارايه مي شود تا علاوه بر افزايش اطلاعات پزشکان مرتبط با اين حوزه، اطلاعات آنان به روز شود.
بلورساز ادامه داد: از ديگر اهداف برپايي اين کنگره، ارايه درمان هاي جديد بر اساس استانداردهاي روز دنياست.
وي اظهار داشت: در اين کنگره بيش از ۱۰۰ سخنران که همگي جزو استادان برجسته رشته عفوني کودکان هستند از سراسر کشور حضور داشته در مورد آخرين دستاوردهاي علمي اين رشته و تجربيات خود بر اساس شواهد و قراين پزشکي به سخنراني خواهند پرداخت.

به گفته رئيس انجمن عفوني کودکان در اين کنگره علاوه بر سخنراني ها، ميزگردهايي با موضوعات مختلف از جمله عفونت هاي تنفسي کودکان و عفونت هاي بازپديد و نوپديد از قبيل بيماري مرس، سارس، آنفلوآنزاي مرغي و...، برپا مي شود.

وي با اشاره به اينکه واکسيناسيون و واکسن هاي جديد، موضوع يکي ديگر از کارگاه هاي اين کنگره سه روزه است، ادامه داد: واکسن هاي جديد و چالش هاي واکسيناسيون در ايران و نيز پاسخ به اين پرسش که آيا تزريق اين واکسن هاي جديد در ايران براي کودکان ضروري است يا خير، عوارض و مشکلات احتمالي واکسن ها و...، نيز مورد بحث و بررسي متخصصان قرار خواهد گرفت.
بلورساز اظهار داشت: بيماري سل يکي ديگر از ميزگردهاي اين کنگره سه روزه است. همچنين در اين کنگره، مسئله مصرف بي رويه آنتي بيوتيک ها و عوارض و گرفتاري هاي ناشي از آنها به ويژه مقاومت آنتي بيوتيک به بحث و بررسي گذاشته خواهد شد.
وي گفت: در اين کنگره همچنين مراکز تحقيقاتي عفوني کودکان در مورد نتايج تحقيقات خود و مطالبي را ارايه خواهند کرد. در ضمن کارگاه پزشکي قانوني از ديگر کارگاه هاي اين کنگره است که در آن مشکلات پزشکان در اين حوزه ارايه مي شود.

همزمان با برپايي يازدهمين همايش سالانه انجمن عفوني کودکان، نمايشگاهي برپا خواهد شد که در آن داروهاي مختلف از جمله آنتي بيوتيک ها، مکمل ها و ساير داروهاي مورد نياز متخصصان عفوني کودکان ارايه مي شود.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات