تبلیغات

تناسب اندام/ چگونه به همراه خانواده وزن کم کنيد؟

تناسب اندام/ چگونه به همراه خانواده وزن کم کنيد؟

مجله اينترنتي تناسب اندام/ خانواده‌اي که با هم افزايش وزن پيدا مي‌کنند، مطمئنا مي‌توانند با هم وزن کم کنند. مطالعات نشان مي‌دهد که رژيم غذايي عادي افراد شامل قند و سديم بيش از حد و مواد تصفيه شده است. رژيم غذايي متشکل از مواد غذايي به درد نخور و فراوري شده به همراه سبک زندگي بي تحرک، علت اصلي چاقي مي‌باشد.

انگيزه دادن به خودتان براي کاهش وزن و خوش اندام ماندن، يک چيز است و تشويق بقيه اعضاي خانواده به انجام همان کار، يک چيز ديگر است. خبر خوب اين است که راه‌هاي بسياري وجود دارد که به همسر و فرزندان‌تان کمک کنيد تا اين برنامه را دنبال کنند و خوش اندام بمانند. در مطلب امروز، ما ليستي از نکات مفيد براي کاهش وزن به عنوان يک خانواده را بيان مي‌کنيم:

براي کاهش وزن‌تان برنامه ريزي کنيد
لازم است که با تمام خانواده جلسه‌اي بگذاريد و کاري کنيد که آنها از اهميت کاهش وزن و غذاخوردن سالم آگاه شوند. به ويژه اگر کودکان ۱۰ تا ۱۳ ساله داريد، اين کار اهميت بيشتري پيدا مي‌کند. کودکان قادر نيستند که ضرورت غذاخوردن سالم را درک کنند.علاوه بر اين، آن‌ها واقعا علاقه اي به خوردن سبزيجات ندارند. شما مي‌توانيد با نوشتن يک برنامه غذايي و ليست کردن فعاليت‌هايي که مي توانيد با هم و به عنوان يک خانواده انجام دهيد، به کاهش وزن کمک کنيد.

انتخاب غذاهاي سالم
انتخاب مواد غذايي سالم در هنگام خريدن آن‎ها آغاز مي شود. به جاي چيپس هاي هميشگي، غذاهاي کنسرو شده، نان و غلات شيرين براي خانواده، از مواد غذايي سالمي مانند ميوه‌ها، سبزيجات، غلات و گوشت بدون چربي استفاده کنيد. به جاي خريد ادويه‌ها و چاشني‌هاي چاق کننده اي مانند مايونز چرب يا کچاپ، سبد خريدتان را با گياهان، ادويه ها و ساير چاشني هاي سالم پر کنيد. شما مي‌توانيد از ادويه ها و گياهان مختلف براي امتحان کردن طعم هاي متفاوت و غذاهاي سالم و خوشمزه استفاده کنيد.

يخچال را پاکسازي کنيد
بعد از خريد مواد غذايي سالم، يخچال‌تان را پاکسازي کنيد. هرگونه ماده غذايي ناسالم مانند مواد غذايي بدردنخور، گوشت‌هاي نمک سود شده، دسرهاي شيرين و… را از يخچال بيرون بياوريد. در ابتدا سخت خواهد بود که اين مواد غذايي را دور بيندازيد، مخصوصا اگر اهل خوردن هله هوله باشيد. اما دسترسي آسان به مواد غذايي چاق کننده در وهله اول، بر هدف سالم غذا خوردن چيره مي‌شود. مواد غذايي بدردنخور و فرآوري شده را با ميوه‌هاي تازه، سبزيجات و ميان وعده‌هاي سالم براي بچه‌ها مانند ميوه‌هاي خشک، آجيل و غيره جايگزين کنيد.

از روش‌هاي پخت و پز سالم استفاده کنيد
رژيم غذايي معمول افراد سرشار از چربي اشباع، سديم و قند است. مي‌توان با به کارگيري روش‌هاي پخت و پز سالم‌تر، از تمام اين‌ها اجتناب کرد. به عنوان مثال به جاي سرخ کردن يا بريان کردن غذايتان، بخارپز کردن، کباب کردن يا خوراک پزي چيني (stir-frying) را در نظر بگيريد. به جاي استفاده از مقادير زياد روغن نباتي، کمي روغن مشتق شده از منابع سالم‌تري مانند زيتون، کانولا يا حتي روغن گلرنگ را اضافه کنيد. به جاي فرو بردن غذاها در نمک، سس سويا يا ساير چاشني هاي ناسالم، ترکيبات مختلف ادويه‌جات و گياهان را امتحان کنيد.

وعده‌هاي غذايي را دسته جمعي بخوريد
هر وعده غذايي فرصتي براي پيوند با تمام خانواده است. اجازه ندهيد که غذا، توجه اعضاي خانواده را از اين پيوند منحرف سازد. از اين لحظه به عنوان فرصتي براي در ميان گذاشتن ماجراها و شوخي‌ها استفاده کنيد و سعي کنيد کودکان‌تان را بهتر بشناسيد. هميشه وعده‌هاي غذايي‌تان را دسته جمعي بخوريد و هرگونه حواس پرتي که مانع غذاخوردن آگاهانه مي‌شود را دور کنيد. در سر ميز غذا، تلويزيون روشن نکنيد يا از موبايل استفاده نکنيد.

با هم ورزش کنيد
با هم ورزش کردن نبايد يک کار به شدت خسته کننده باشد. براي پياده‌روي بيرون برويد يا دوچرخه‌سواري کنيد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات