تبلیغات

تغذيه/ نادرست غذا خوردن مهمترين علت ابتلا به کبد چرب

  X  

تغذيه/ نادرست غذا خوردن مهمترين علت ابتلا به کبد چرب

مجله پزشکي دکتر سلام/ مراقب باشيد به کبد چرب مبتلا نشويد با رعايت نکات تغذيه اي ناسب در جهت پيشگيري از ابتلا به آن بر آييد توصيه متخصصين ترک تغذيه نادرست و در پيش گرفتن رژيم غذايي سالم است!
محسن نصيري طوسي فوق تخصص بيماري‌هاي کبدي در سومين کنگره پيوند کبد که در حال حاضر در تالار امام خميني در حال برگزاري است در خصوص شايع‌ترين علت ابتلا به بيماري کبد چرب بيان کرد: عدم رعايت نکات تغذيه‌اي شايع‌ترين علت ابتلا به کبد چرب است و مهمترين راه براي مقابله و پيشگيري از آن رژيم غذايي صحيح است.
وي ادامه داد: هرچند که مشکلات تغذيه‌اي در تمام رده‌هاي سني و جنسي ديده مي‌شود اما هر چه سن افزايش مي‌يابد مشکلات بيشتري خود را نشان مي‌دهد. بدين ترتيب بيماري‌هاي کبدي نيز در همه سنين با ضررهاي متفاوتي رو به رشد است.

طوسي اصلاح شيوه زندگي را مهمترين راه مقابله با بيماري‌هاي کبدي خواند و عنوان کرد: خانواده‌هايي که در آنها سابقه ديابت‌، فشار خون و اسيد اوريک،‌ ديده مي‌شود استعداد ابتلا به کبد چرب را دارند که اگر اصلاح نشود اين استعداد از حالت بالقوه به حالت بالفعل در خواهد آمد.
دبير اجرايي سومين کنگره پيوند کبد اظهار کرد: با توجه به افزايش شيوع بيماري‌هاي کبدي مانند کبد چرب، هپاتيت B و C ناشي از علت‌هاي تغذيه‌اي و ويروسي است. بايد توصيه‌هاي تغذيه‌اي را جدي گرفت‌. زيرا اين اختلالات نهايتا به نارسايي شديد منجر شده و ادامه حيات را مختل مي‌کند. اکثر بيماري‌هاي کبدي وقتي به اين مرحله برسند راهي جز پيوند کبد براي درمان آنها وجود نخواهد داشت.
وي همچنين اذعان کرد: دانشگاه علوم پزشکي تهران در بيمارستان امام خميني سالانه نياز 100 بيمار پيوند کبد را تامين مي‌کند‌.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات