تبلیغات

شفاخونه/ طب سنتي پلي به سمت ارتقاء کيفيت زندگي

شفاخونه/ طب سنتي پلي به سمت ارتقاء کيفيت زندگي

باشگاه خبرنگاران/ دکتر مهدي فهيمي پزشک و پژوهشگر طب سنتي در خصوص جايگاه اين حوزه از علم پزشکي گفت: در يک دوره زميني گرايش ايرانيان در علم پزشکي به سوي علوم غربي بود، اما امروزه هر آنچه به عنوان آرمان در غرب مطرح مي‌شود سال‌هاست که در طب سنتي ايراني وجود دارد و خوشبختانه اين روزها در مسير بازگشت به علوم سنتي خود هستيم و مردم جامعه ما از اين طب استقبال مي‌کنند، چرا که عمل کردن به آموزه‌هاي طب سنتي کيفيت زندگي آن‌ها را بالا برده و نياز به دارو را به حداقل مي‌رساند که اين موضوع ايده‌آل مطرح دنياي غرب است.

وي در خصوص جايگاه طب سنتي و طب نوين در جامعه پزشکي عنوان کرد: خوشبختانه در مباحث اورژانسي و جراحي امکانات طب نوين در کشور ما فوق‌العاده است، اما به اعتقاد بنده، بهتر است در مواقع اورژانسي از اين طب استفاده کنيم. و با بهره گرفتن از آموزه‌هاي طب سنتي مي‌توانيم شيوه زندگي خود را تغيير داده و کيفيت آن را ارتقاء دهيم و هم‌چنين با استفاده از اين طب مي‌توانيم در بخش کنترل بيماري‌هاي مزمن پيشرفتي داشته باشيم.

اين پژوهشگر طب سنتي عنوان کرد: خوشبختانه همکاري و استقبال فراواني از سوي پزشکان طب نوين با متخصصين طب سنتي صورت گرفته است که اميدوارم بتوانيم با ايجاد فضاي گفتمان علمي بين آنها، بهترين راه را در جهت ارتقاي امنيت و سلامت جامعه انتخاب کنيم.

وي در پايان در خصوص ايمني و سلامت موادغذايي در کشور عنوان کرد: ايمني، سلامت و غذا سه مقوله بسيار مهم هستند که متأسفانه به دليل عدم وجود متولي مناسب در کشور در بخش سلامت، بحران‌هايي از قبيل: افزايش سموم، شيوه‌هاي نامناسب طبخ غذا و استفاده از نگهدارنده‌ها در صنايع غذايي مواجه شده است که موجب افزايش چشمگير بيماري‌هاي با منشأ غذايي در کشور گرديده است و بهبود اين وضعيت نيازمند همکاري و حمايت وزير محترم بهداشت و برنامه‌ريزي مناسب مي‌باشد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات