تبلیغات

مهم ترين اصول ايمني براي نصب بخاري

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 21:17

مهم ترين اصول ايمني براي نصب بخاري

مشرق/ مهم ترين دلايل مرگ بر اثر گاز گرفتگي در سال گذشته عبارت بود از: استفاده از وسايل گازسوز و گرمايشي بدون دودکش، نقص در دودکش و نشت گاز در فضاي مسکوني، استفاده از وسايل خوراک پزي براي گرمايش، به کارگيري روشنايي گاز به مدت طولاني به ويژه در فضاي بدون تهويه، وجود اشکال در دودکش شومينه، معيوب بودن مشعل شوفاژ، آبگرمکن هاي ديواري و زميني به ويژه وقتي که دودکش مناسب ندارد، نبود تهويه درست و مناسب در محيط، تخليه نشدن گازهاي مضر و جايگزين نشدن هواي تازه، نقص فني در وسايل گرمازا و استفاده از دودکش مشترک. اما چند نکته مهم:
هر سال در شروع فصل زمستان بايد بخاري ها سرويس شده، قسمت هاي داخلي و لوله کشي ها بازديد و تميز شوند.
قبل از نصب هر وسيله گازسوز بايد بازرسي دقيق از باز بودن مسير دودکش ها صورت بگيرد و از کلاهک H در مبادي خروجي دودکش ها استفاده شود.
لوله بخاري بايد فلزي باشد و نبايد از لوله هاي فنري و آکاردئوني استفاده کرد و از محکم بودن لوله دودکش متصل به وسيله گازسوز و ديوار بايد مطمئن شد.
کنترل دقيق محل اتصال شيلنگ به وسيله گاز سوز هم بسيار مهم است و بايد شيلنگ از نوع مخصوص گاز و حداکثر يک متر و 20 سانت باشد و حتما بايد محل 2 اتصال به وسيله بست محکم شده باشد.
بعد از روشن کردن وسيله گازسوز يا بخاري، حتما از گرم بودن لوله دودکش مطمئن شويد، اگر لوله دودکش سرد باشد مکش معکوس گاز co صورت مي گيرد که عواقب خطرناکي براي ساکنان منازل مسکوني دارد.
از قرار دادن لوله خروجي بخاري در داخل ظرف آب، حتماً خودداري کنيد.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات