تبلیغات

مقيمي: منتظر تاييد دستگاه الکترونيکي اخذ راي توسط شوراي نگهبان هستيم

مقيمي: منتظر تاييد دستگاه الکترونيکي اخذ راي توسط شوراي نگهبان هستيم

خبرگزاري صدا و سيما/رئيس ستاد انتخابات کشورگفت: يک نمونه از دستگاه اخذالکترونيکي آرا در اختيار شوراي نگهبان قرار گرفته است و منتظرتاييد اين دستگاه هستيم .

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، محمدحسين مقيمي امروز در نشستي خبري در حاشيه ششمين همايش منطقه‌ اي توجيه آموزشي انتخابات در مشهد فزود: اعضاي شورا سخت‌ افزار اين دستگاه را تأييد کرده‌ اند و منتظريم نرم‌ افزار آن نيز توسط شوراي نگهبان تاييد شود.

مقيمي ادامه داد: اميدواريم با شوراي نگهبان در تأييد دستگاه الکترونيکي اخذ رأي به تفاهم برسيم و براساس زمان‌ بندي اين برنامه اجرا بشود، البته در صورت تأييد دستگاه الکترونيکي اخذ رأي، رأي‌ گيري دستي حذف نمي‌ شود.

او تأکيد کرد: انتخابات تمام الکترونيک داراي 25 مرحله است که تا اين لحظه، 23 مرحله از انتخابات به صورت ماشيني و دو مرحله ديگر يعني مراحل اخذ رأي و شمارش آراء به صورت دستي انجام مي‌ شود.

او گفت: در دور نهم مجلس شوراي اسلامي، انتخابات در 14 حوزه انتخابيه به صورت الکترونيک برگزار شد و تجاربي را از آن دوره به دست آورديم، در انتخابات امسال نيز يک سوم از مراحل راي‌‌ گيري به صورت ماشيني انجام مي‌ شود و دولت اعتبار مورد نياز براي اين امر را تأمين کرده است.

مقيمي با اشاره به اينکه مراحل رأي‌ گيري با ارائه کارت ملي و شناسنامه انجام مي‌ شود، گفت: سازمان ثبت احوال آمادگي دارد براي کساني که کارت ملي ندارند درکوتاهترين زمان ممکن کارت ملي صادر کند.

رئيس ستاد انتخابات کشور همچنين با‌ تأکيد بر اينکه قانون اساسي حدود و اختيارات هيئت‌ هاي اجرايي و نظارت بر انتخابات را مشخص کرده است، افزود: تمام تلاش ما اين است که هيئت‌ هاي اجرايي و نظارتي قانون را اجرا کنند و بي‌ طرف باشند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات