تبلیغات

جهانگيري به داود اوغلو درباره سوريه چه گفت؟

ايرنا/ معاون اول رييس جمهوري اسلامي ايران در گفت و گو با نخست وزير ترکيه تاکيد کرد: ايران و ترکيه بايد از ظرفيت هاي سياسي خود براي حل و فصل بحران سوريه و عراق استفاده کنند و همکاري هاي خود را در اين زمينه افزايش دهند.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي معاون اول رييس جمهوري، اسحاق جهانگيري عصر پنجشنبه در گفت و گوي تلفني با احمد داود اوغلو نخست وزير ترکيه ضمن تبريک برگزاري موفقيت آميز انتخابات مجلس ملي ترکيه گفت: برگزاري اين انتخابات نشانگر بلوغ سياسي مردم ترکيه و وجود مردم سالاري در اين کشور است.

وي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران در 14 سال گذشته روابط خوب و دوستانه اي با دولت ترکيه و حزب اعتدال و توسعه داشته و اميدوارم در دوره جديد نيز بتوانيم گام هاي بلندتري براي تقويت و تحکيم روابط برداريم.

جهانگيري با تاکيد بر اينکه لازم است هر چه سريعتر روند توسعه روابط و گسترش همکاري هاي دوجانبه ي تهران – آنکارا با جديت بيشتري نسبت به گذشته فعال شود، خاطرنشان کرد: دو کشور بايد سطح همکاري ها و مناسبات خود را در همه زمينه از جمله موضوعات مهم اقتصادي و سياسي ارتقا دهند.
معاون اول رييس جمهوري با اشاره به حساسيت هاي موجود در منطقه، بر لزوم تقويت و توسعه همکاري هاي دو کشور در جهت مقابله با گروه هاي تروريستي و حل مسايل منطقه تاکيد کرد.

جهانگيري در اين تماس تلفني همچنين براي دولت و ملت ترکيه موفقيت و سربلندي در عرصه هاي مختلف را آرزو کرد.

**گسترش روابط با ايران يکي از اولويت هاي دولت ترکيه است
احمد داود اوغلو نخست وزير ترکيه نيز در اين مکالمه تلفني با اشاره به روند رو به رشد مناسبات تهران و آنکارا در دوره مسئوليت حزب عدالت و توسعه گفت: حزب عدالت و توسعه در 4 سال آينده نيز دولت را در اختيار خواهد داشت و اميدوارم شاهد توسعه بيش از پيش روابط ايران و ترکيه در همه زمينه ها باشيم.
نخست وزير ترکيه با تاکيد بر اينکه گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران يکي از اولويت هاي دولت ترکيه محسوب مي شود، گفت : روابط دو کشور به خصوص در مقطع فعلي از اهميت فراواني براي حل و فصل مسايل و مشکلات منطقه برخوردار است.احمد داود اوغلو همچنين از آمادگي ترکيه براي گسترش روابط و توسعه مناسبات در همه زمينه ها با جمهوري اسلامي ايران خبر داد و اظهار اميدواري کرد گام هاي بلندتري در راستاي ارتقاي سطح مناسبات في مابين برداشته شود.وي با اشاره به ديدار خود با حجت الاسلام والمسلمين روحاني در نيويورک، مذاکرات صورت گرفته را مثبت و سازنده ارزيابي کرد.
نخست وزير ترکيه خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاري هاي دو کشور در سطح مناسبي قرار دارد که اين امر نشان دهنده روابط خوب ميان تهران و آنکارا است.
وي همچنين خواستار ابلاغ سلام هاي گرم خود و رييس جمهوري کشورش به مقام معظم رهبري ، رئيس جمهوري اسلامي ايران شد و براي دولت و ملت ايران آرزوي موفقيت و سربلندي کرد.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات