تبلیغات

اظهارنظـر عجيب نامزد جمهوري‌خواه آمريکا دربـاره اهرام مصر

اظهارنظـر عجيب نامزد جمهوري‌خواه آمريکا دربـاره اهرام مصر

تابناک/ با جدي تر شدن رقابت هاي انتخابات رياست جمهوري 2016 آمريکا، هر روز اظهارات و موضع گيري هاي بيشتري از نامزدهاي دو حزب دموکرات و جمهوري خواه در رسانه ها منتشر مي شود. اظهارات عجيب يک نامزد جمهوري خواه درباره کارکرد اهرام ثلاثه در مصر باستان، امروز به شدت در عرصه بين المللي بازتاب يافته و موجبات تعجب بسياري را فراهم کرده است.

بن کارسون، يکي از نامزدهاي حزب جمهوري خواه در انتخابات رياست جمهوري سال 2016 آمريکا، در اظهاراتي عجيب مدعي شده بر خلاف آنچه باستان شناسان مي گويند، اهرام مصر مقبره فراعنه نبود، بلکه بلکه در واقع «انبارهاي غله» بوده که توسط يوسف پيامبر بنا شده بود.

وي که يک جراج بازنشسته مغز و اعصاب است، اين سخنان را نخستين بار در در سال 1998 در دانشگاه «اندروز» بيان کرده است. دانشگاه اندروز، يک مرکز وابسته به کليساي «روز هفتم» است که کارسون يکي از اعضاي آن به شمار مي رود. اين کليسا، يک کليساي اوانجليک مسيحي است.

اين نامزد جمهوري خواه که هفته گذشته توانست براي نخستين بار در نظرسنجي هاي انتخاباتي از دونالد ترامپ پيشي بگيرد، در اين زمينه اظهار داشته: «تئوري شخصي خود من اين است که يوسف، اهرام را براي انبار کردن غلات ساخت... اکنون همه باستان شناسان فکر مي کنند که اهرام، مقبره فراعنه بوده است. اما مي دانيد، اگر اندکي درنگ کرده و فکر کنيد، اين موضوعي بسيار بزرگ است. فکر نمي کنم انبار کردن اين ميزان غله، چيزي بوه باشد که در طول زمان از کنار گذاشته شود».

کارسون روز گذشته در پاسخ به سوال شبکه خبري «سي بي اس» تأکيد کرد که هنوز هم به حرف هايش درباره اهرام اعتقاد دارد. دونالد ترامپ، رقيب انتخاباتي کارسون در گفت و گويي با همين شبکه خبري اظهار داشت: «او (کارسون) درباره اهرام به من چيزهايي گفت. فکر مي کنم بايد اين موضوع را در ذهنيم نسبت به بن لحاظ کنم. اين حرف، بسيار عجيب است».

کارسون در بخش ديگري از سخنراني خود در سال 1998 گفته بود: «اگر به شکل ساخت اهرام توجه کنيد، داراي تعداد زيادي اتاق هاي مهر و موم شده است. اين امر مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد. دانشمنداني هستند که مي گويند موجودات بيگانه (فرازميني) آمده اند و اهرام را ساخته اند. اما وقتي خدا با شما باشد، نيازي به بيگانه ها نخواهيد داشت».

به گزارش تابناک، اشاره کارسون به بخش هايي از «کتاب آفرينش» است که در آن، ضمن بيان ماجراي حضرت يوسف (ع)، به انبار کردن حجم عظيمي از غلات به دستور وي براي استفاده در دوره هفت ساله قحطي اشاره شده است. کارسون خود را يک مسيحي معتقد مي داند و در مقاطع مختلف صراحتاً درباره اعتقادات خود صحبت مي کند.
با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات