تبلیغات

يادي از تهراني اصيلي که عاشق پرسپوليس بود

خبرآنلاين/ عباس ياري با اشتراک گذاشتن عکسي از زنده‌ياد مرتضي احمدي، به طرفداري او از تيم پرسپوليس و علاقه‌اش به اين تيم فوتبال نوشت.
دبير تحريريه مجله فيلم در اين باره در صفحه شخصي اينستاگرامش نوشت:
«زماني که در تلويزيون بودم، با شوق بسياري براي تصويربرداري بازي‌هاي پرسپوليس به استاديوم مي‌رفتم، نه به خاطر طرفداري، البته دوستشان داشتم اما خوشحالي‌ام بيشتر اين بود که در بين تماشاگران، نگاهم دنبال زنده‌ياد مرتضي احمدي بازيگر، دوبلور، پيش‌پرده‌خوان و نويسنده توانا بود، با دوربين دنبالش مي‌گشتم تا پيدايش کنم.

مطمئن بودم اگر تهران باشد، پاي ثابت تماشاگران است. بين دو نيمه، دوربين را قفل مي‌کردم و مي‌رفتم چند دقيقه‌اي کنارش مي‌نشستم. هنرمندي نازنين، دوست‌داشتني و يک تهراني اصيل بود: «باصفا، با معرفت و اهل ورزش». بازي‌ها را به خوبي آناليز مي‌کرد، مي‌گفت هميشه دلش براي ديدن بازي‌هاي پرسپوليس تنگ مي‌شود، نگران بداخلاقي‌هايي بود که بعضي فوتباليست‌هاي جوان ايجاد مي‌کنند. هميشه حرفي براي گفتن داشت. چندي پيش داشتم حرف‌هايش را درباره فيلم «اتوبوس» مرور مي‌کردم، ديدگاهش همان شکلي بود که به فوتبال نگاه مي‌کرد:‌«براي اين فيلم مجتمعي را در اروميه گرفته بودند. صبح‌ها همه با هم ورزش مي‌کرديم، با هم غذا مي‌خورديم و خوش بوديم. شايد تا آخر عمرم در کاري آنقدر لذت نبرده باشم. شب‌ها قبل از خواب، در مورد سکانس‌هاي روز بعد بحث مي‌کرديم. مي‌فهميديم چه کار کنيم. به همين دليل کار خوب شد. حتي يک نفر نبود که صدايي بلند کند. خود يدالله صمدي خيلي خوب گروه را اداره کرد. حتي يک دقيقه دير سر کارمان نبوديم. نتيجه‌اش را هم ديديم. اين سال‌ها اما بازيگران جوان‌مان تا دير وقت نمي‌آيند سر فيلمبرداري. گروه بيکار نشسته‌اند و منتظرند تا آن‌ها سرو کله‌شان پيدا شود.»

يک شنبه اين هفته (يازدهم آبان) تولدش بود. ياد و خاطره‌اش سبز و روحش در آرامش.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات