تبلیغات

تناسب اندام/ ترکيب کردن مواد غذايي براي کمک به کاهش وزن

تناسب اندام/ ترکيب کردن مواد غذايي براي کمک به کاهش وزن

مجله اينترنتي تناسب اندام/ کاهش وزن به معناي محروم کردن خودتان نيست، بلکه در مورد انتخاب‌هاي غذايي دقيق‌تر است. مجبور نيستيد براي دستيابي به اندام موردنظرتان، به خودتان گرسنگي دهيد.
اين ترکيبات مواد غذايي به شما کمک خواهند کرد تا تلاش‌هايتان براي کاهش وزن را مؤثرتر کنيد و به نتايج شگفت انگيزي دست يابيد.

سرکه بالزاميک و نان
اگر فکر مي‌کنيد که در هنگام رژيم گرفتن نمي‌توانيد کربوهيدرات بخوريد، مي‌بايست کمي بيشتر فکر کنيد. خوردن نان با کمي سرکه بالزاميک شما را چاق نخواهد کرد. در مقابل، کاهش وزن‌تان را بيشتر مي‌کند. مواد غذايي پرکربوهيدرات مانند نان، سطح قند خون را در بدن افزايش مي‌دهند و اگر سطح قند خون افت کند، باعث گرسنگي بيشتر مي‌شود. اين امر منجر به پرخوري مي‌گردد. سرکه، سطح قند خون را در بدن به حالت طبيعي در مي‌آورد، بنابراين شما به مدت طولاني‌تري احساس سيري مي‌کنيد. اين مسأله، احتمال پرخوري يا خوردن هله هوله‌هاي ناسالم را در طول روز کاهش مي‌دهد.

روغن زيتون و گوجه فرنگي
اين يک ميان وعده سيرکننده و در عين حال بسيار مغذي است. گوجه فرنگي ها سرشار از ويتامين C و بتاکاروتن هستند و روغن زيتون نيز حاوي چربي تک غيراشباع و آنتي اکسيدان‌ها مي‌باشد. اين مواد مغذي در کنار هم به تقويت سيستم ايمني و افزايش ميزان کاهش وزن شما کمک مي‌کنند. دليلش اين است که گوجه فرنگي سرشار از فيبر نيز مي‌باشد. فيبر ترکيبي است که مدفوع را حجيم مي‌کند و مانع پرخوري مي شود. همچنين قلب را سالم نگه مي‌دارد و روده‌ي بزرگ را تميز مي‌کند. يک مطالعه نشان مي‌دهد که اضافه کردن نصف قاشق چاي‌خوري چربي تک غيراشباع به سبزيجات، به بدن امکان مي‌دهد که ۵ برابر بيشتر بتاکاروتن جذب کند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات