تبلیغات

غذاي اصلي/ طرز تهيه سوتي پلو

آخرين خبر/ براي 4 تا 6 نفر چي لازم دارم:
4 پيمانه برنجبه ميزان لازم نمک و فلفل3/1 پيمانه روغن مايع50 گرم کره1 ق س زردچوبه4 پيمانه شير2 پيمانه آب250 گرم گوشت چرخ‌کرده1 عدد پياز50 گرم کشمش50 گرم خرمابه مقدار مورد نياز خلال پسته براي تزيين

چطوري درست کنم:
1. ابتدا برنج را بعد از شست و شو در کاسه‌اي ريخته، به آن آب و کمي نمک بيفزاييد و اجازه دهيد تا حدود 2 ساعت خيس بخورد، سپس آن را در صافي بريزيد و بچشيد، در صورتي که احساس شوري کرديد، با آب، برنج را شسته و اجازه دهيد تا آب آن گرفته شود.

2. در يک قابلمه مناسب مقداري روغن مايع ريخته روي حرارت قرار دهيد، برنج را به آن افزوده کمي تفت دهيد. بعد از آن کره را هم بيفزاييد، سپس زردچوبه را همراه شير و آب اضافه کنيد و اجازه دهيد تا آب برنج کشيده شده، دم بکشد.

3. در اين فاصله در يک کاسه مناسب گوشت را همراه پياز رنده شده و نمک و فلفل ورز دهيد و به صورت کوفته ريزه درآوريد. بعد در يک تابه مقداري روغن ريخته و روي حرارت قرار دهيد و کوفته ريزه ها را در آن تفت داده، اجازه دهيد تا پخته شوند.

4. در اين مرحله خرما و کشمش را در کاسه‌هاي مجزا بريزيد. بعد از شستن کشمش‌ها آنها را در صافي ريخته و هسته خرماها را هم خارج کنيد و درصافي ديگري بريزيد. اکنون در يک قابلمه مقداري کره بريزيد و سپس کشمش و خرما را تفت دهيد. بعد از 3-2 دقيقه زير حرارت را خاموش کنيد.

5. بعد از آنکه همه مواد آماده شد، برنج را در ديس مناسب ريخته و همراه ريزه‌کوفته‌ها، خرما، کشمش و خلال پسته سرو کنيد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات