تبلیغات

ماساژ صورت را از دست ندهيد

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 22:32

ماساژ صورت را از دست ندهيد

مجله پزشکي دکتر سلام/ از فوايد ماساژ صورت چه مي دانيد آيا تاثيري بر زيبايي آن مي تواند داشته باشد ؟متخصصين پوست و مو، از بين رفتن منافذ پوست و از بين رفتن سلول‌هاي مرده آن را در اثر ماساژ صورت بسيار مفيد مي دانند
با ماساژ دادن پوست به ويژه صورت سلول‌هاي مرده جاي خود را با نو عوض کرده و اين کار سبب شادابي پوست مي‌شود.
دکتر فرح‌بخش متخصص تغذيه با اشاره به شادابي پوست در فصول سرما اظهار داشت: براي داشتن پوستي شاداب و نرم، آن هم در فصول سرد سال بايد هر روز به صورت منظم از مصرف ويتامين‌ها غافل نشويم.
وي بيان کرد: هرچقدر پوست‌ها مرطوب باشد کمتر در معرض آسيب در فصل‌هاي سرد قرار مي‌گيرد و براي محقق شدن اين امر بايد زياد آب نوشيد و از املاح معدني مانند آهن و فسفر به صورت منظم استفاده کنيم.
اين متخصص با بيان اينکه کم‌خوني و بيماري‌هاي کبدي پوست را تيره‌ مي‌کند، افزود: ماساژ دادن صورت به خصوص در اول صبح سبب از بين رفتن سلول‌هاي مرده روي پوست شده و منافذ پوست باز مي‌شود و همين امر سبب تبادل هواي کافي با سلول‌هاي پوست خواهد شد.
فرح‌بخش ابراز داشت: براي داشتن پوستي مرطوب و مناسب بايد در فصول سرد از کرم‌هاي مناسب استفاده و روزانه به طور مرتب 3-2 فنجان چاي و قهوه نوشيده تا آب بدن تأمين شود.
وي ادامه داد: براي داشتن پوستي زيبا و شاداب بايد ميوه‌ و سبزي‌جات را زياد مصرف کنيم، زيرا اين مواد غذايي حاوي مقادير زيادي املاح و ويتامين‌هاي مختلف است که همگي براي شادابي پوست مفيد و سودمند هستند.
فرح‌بخش اضافه کرد: استرس زياد سبب به وجود آمدن چين و چروک شده و طراوت و با نشاطي پوست را از بين مي‌برد، لذا براي پوستي جوان بايد آرامش روحي و رواني خود را حفظ‌ کرد و در همه حال خونسرد باشيم.
وي در پايان گفت: استفاده از روغن‌هايي مثل کره بادام زميني، روغن زيتون و همچنين خوردن مغزهاي آجيل و دانه‌هاي گياهي براي پوست بسيار سودمند و مفيد است.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات