تبلیغات

نامه سردار شهيد همداني به فتاح

فارس/ رئيس کميته‌ امداد امام خميني با بيان اينکه نامه‌اي که سردار همداني براي من نوشته بود، دو روز پس از شهادتش به دستم رسيد گفت: طي تماس‌هايي که داشتيم قرار بود سفري به سوريه داشته باشم که محقق نشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، سيد پرويز فتاح عصر امروز در مجمع پيشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان با گراميداشت ياد و خاطر شهيد حسين همداني با بيان اينکه شهادت هم يک راه و هم يک مکتب است، افزود: بيت‌الغزل شهادت، دشت کربلا است و سيد و سالار شهيدان، اين مکتب را ايجاد کرده است.

رئيس کميته‌ امداد امام خميني با اشاره به اينکه شهيد همداني زنده‌تر از قبل در دل و جان ما جا دارد، تصريح کرد: شهيد همداني حياتي وصف‌نشدني را به دست آورده و اثري بزرگ از خود در جامعه بر جاي گذاشت.

فتاح ادامه داد: نامه‌اي که سردار همداني براي من نوشته بود، دو روز پس از شهادتش به دستم رسيد و طي تماس‌هايي که داشتيم قرار بود سفري به سوريه داشته باشم که محقق نشد.

وي با بيان اينکه افرادي که منتظر شهادت هستند، بدانند در باغ شهادت همواره باز است، ادامه داد: حيات شهدا ابدي است و مزار اين افراد تا دنيا برقرار است زيارتگاه مردم خواهد بود.

فتاح با بيان اينکه رند عالم امکان شهدا هستند، خاطرنشان کرد: آيا چيزي جز مقام شهادت مي‌توانست براي سردار سرلشگر حسين همداني چنين تشييع با شکوهي ايجاد کند؟!

وي با اشاره به اينکه افرادي که شهيد مي‌شوند، وجه خدايي پيدا مي‌کنند، گفت: هيچ تفاوتي در زمان و مکان براي شهدا وجود ندارد و همه اين افراد در يک راه و براي رضاي خداوند گام برداشتند.

رئيس کميته‌ امداد امام خميني اظهار کرد: دل همه ما از فاجعه منا گرفته شده بود که شهيد همداني روحيه جديدي را به جامعه تزريق و دگرگوني بزرگي را در افراد ايجاد کرد زيرا زماني که شهيد مي‌آيد همه معنويات در جامعه ظهور و بروز پيدا مي‌کند.

وي با تأکيد بر اينکه شهدا ثروت بزرگ و تمام نشدني هستند، افزود: آنچه باعث شده ما تا امروز گردنه‌هاي سخت و غيرقابل عبور را پشت سر بگذاريم، مکتب انتخابي و شهادت است.

فتاح با بيان اينکه ولايت نيز حاصل همين مکتب است، تصريح کرد: اگر چه شهدا مدافع حرم زينبي بودند اما اين افراد مدافع ولايت هستند چراکه آن حرم نيز حرم ولايت است.

وي با بيان اينکه امنيت امروز ما نيز حاصل اين مکتب است، ادامه داد: اطراف ايران در آتش و خون قرار دارد اما خداوند ايران را گلستان کرده و ما نبايد قدرناشناس باشيم.

رئيس کميته‌ امداد امام خميني با تأکيد بر اينکه مي‌دانستيم خون بر شمشير پيروز است اما تا به امروز درک کاملي نسبت به آن پيدا نکرده بوديم، خاطرنشان کرد: امروز در جاي جاي عراق تصوير مقام معظم رهبري برافراشته است و کشورهايي چون عراق، سوريه و لبنان از دست استکبار آزاد شده‌اند.

وي با اشاره به اينکه البته افراد سست ايماني وجود دارند که از ميانه راه برگردند، گفت: اما دلباختگان و ياران شهدا هرگز از راهي که انتخاب کردند باز نمي‌گردند و در هر سني که باشند از اين راه باز نمي‌گردند.

فتاح با بيان اينکه بايد در کشور وحدت حکمفرما باشد، اظهار کرد: همه بايد زير پرچم مقام معظم رهبري بوده و از ايشان جلو نزنيم زيرا اين مکتب ماست و بايد به آن درست عمل کنيم.

وي با تأکيد بر اينکه دشمنان ما به فضل الهي مأيوس شدند، افزود: ايستادگي و خون دادن‌ها باعث يأس دشمنان شده به طوري که آنان راهي جز خشوع و تواضع در مقابل ملت ما ندارند.

رئيس کميته‌ امداد امام خميني با اشاره به اينکه عزت همه مسلمانان و نه تنها شيعيان حاصل مکتبي است که ما در پيش گرفتيم، تصريح کرد: نمايش قدرت ياران اباعبدالله(ع) در روز اربعين خواهد بود.

وي با بيان اينکه عربستان در فاجعه منا نشان داد نوع مديريت لازم براي مکان‌هاي مقدس درک نمي‌کند، ادامه داد: اوج قدرت ياران امام حسين(ع) در روز اربعين به همگان نشان داده خواهد شد.

فتاح با تأکيد بر اينکه دشمن مأيوس شده و بايد مأيوس‌تر شود، خاطرنشان کرد: پيروزي نزديک است، البته همين امروز نيز دشمن شکست خورده و کار در سوريه و لبنان تمام شده و وعده الهي محقق شده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات