تبلیغات

ادامه رايزني معاون "کري" با مقامات ترکيه درباره مبارزه با داعش

ادامه رايزني معاون "کري" با مقامات ترکيه درباره مبارزه با داعش

ايرنا/ برت مک گورک معاون و کارشناس عراق در وزارت امور خارجه آمريکا پنجشنبه شب در صفحه توئيتر خود اعلام کرد که در بسر مي برد و با مقامات اين کشور درباره فعاليت داعش گفت و گو کرده است.

به گزارش پايکاه خبري دوغان، وي گفت : اين سفر را به دنبال نشست وين در باره سوريه که با حضور ايران برگزار شد ، انجام مي دهد.
کاخ سفيد جمعه گذشته اعلام کرده بود که باراک اوباما، رييس جمهوري آمريکا برت مک گورک - کارشناس عراق- را به عنوان فرستاده جديد براي هماهنگي حملات عليه داعش انتخاب کرد.
رييس جمهوري آمريکا در بيانيه اي اعلام کرد که مک گورک مدت ها يکي از بهترين مشاوران درخصوص عراق بوده است.
پيشتر ژنرال جان آلن در اين پست فعاليت داشت.
پيش از اين در باره سفر اين مقام آمريکايي به ترکيه مطلبي منتشر نشده بود.
فريدون سينيرلي اوغلو وزير خارجه ترکيه ديروز در جريان سفر خود به اربيل که براي شرکت در همايش موسسه تحقيقاتي خاورميانه (MERI) و ديدارهاي دو جانبه با مسوولان کردستان عراق صورت گرفت، گفته بود که حضور داعش در عراق و سوريه، تهديدي براي ترکيه مي باشد.
وي گفت: داعش امنيت و طرز زندگي ما را تهديد مي کند. ترکيه به حمايت هاي خود از عراق و اقليم کردستان عراق در مبارزه باداعش ادامه خواهد داد.
سينيرلي اوغلو با بيان اينکه تلاشهاي ترکيه براي پاکسازي کامل تمامي گروههاي تروريستي ادامه دارد، گفت : ما براي اين که عراق و اقليم کردستان در مبارزه با تروريسم موفق شوند، با احساس مسووليت حرکت مي کنيم و اين پيام روشني براي آينده عراق و کردستان عراق است.
وزير امور خارجه در دولت موقت ترکيه با يادآوري عمليات داعش در خاک ترکيه، گفت: طرح هايي براي عمليات نظامي عليه داعش تهيه شده که در آينده نزديک اجرايي خواهد شد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات