تبلیغات

پرچمدار بعدي شيائومي نيز از صفحه‌نمايش حساس به فشار برخوردار خواهد بود

پرچمدار بعدي شيائومي نيز از صفحه‌نمايش حساس به فشار برخوردار خواهد بود

فناوري تاچ سه‌بعدي را پيش از اين در گوشي‌هاي آيفون 6S و 6S پلاس شاهد بوديم، هواوي نيز صفحه‌نمايش حساس به فشار خود را در گوشي Mate S در نمايشگاه IFA‌ به نمايش گذشت، از قرار معلوم اين فناوري در ابتداي راه مورد توجه بسياري از علاقه‌مندان قرار گرفته است و شيائومي نيز پرچمدار بعدي خود را با صفحه‌نمايش حساس به فشار روانه کارزار گوشي‌هاي هوشمند مي‌کند.

فارنت/فناوري تاچ سه‌بعدي را پيش از اين در گوشي‌هاي آيفون 6S و 6S پلاس شاهد بوديم، هواوي نيز صفحه‌نمايش حساس به فشار خود را در گوشي Mate S در نمايشگاه IFA‌ به نمايش گذشت، از قرار معلوم اين فناوري در ابتداي راه مورد توجه بسياري از علاقه‌مندان قرار گرفته است و شيائومي نيز پرچمدار بعدي خود را با صفحه‌نمايش حساس به فشار روانه کارزار گوشي‌هاي هوشمند مي‌کند.

ممکن است نام شرکت سينَپتيکز (Synaptics) به گوش شما نخورده باشد، اين شرکت در زمينه توليد صفحه‌نمايش‌هاي تعاملي يد طولايي دارد، عرضه راه‌حل‌هاي تاچ‌پد، تاچ‌اسکرين و تشخيص اثر انگشت تخصص اين شرکت است. اين شرکت خوشنام اخيراً فناوري جديد تاچ سه‌بعدي خود را معرفي کرده است، اين فناوري با نام کليِر فُورس (ClearForce) در بازار شناخته مي‌شود. صفحه‌نمايش‌هاي حساس به فشار ساخت سينپتيکز عملکردي همانند آنچه در تاچ‌فورس يا تاچ‌ سه‌بعدي اپل ديده‌ايم، دارد.

کاملاً‌ مشخص و واضح است که فناوري تاچ سه‌بعدي در اختيار اپل نيست و ساير شرکت‌ها نيز بدشان نمي‌آيد تا بخت خود را امتحان کرده و محصول يا محصولاتي را با اين صفحه‌نمايش‌ها روانه بازار کنند. همان‌گونه که اشاره شد، هواوي Mate S به صفحه‌نمايش فورس تاچ مجهز است و از قرار معلوم پرچمدار بعدي شيائومي نيز از اين قافله عقب نخواهد ماند و Mi 5 با صفحه‌نمايش حساس به فشار روانه بازار خواهد شد.

اخيرا شايعاتي منتشر شده که احتمال استفاده شيائومي از اين صفحه‌نمايش‌ها را بيشتر مي‌کند. در يکي از بلاگ‌هاي معروف فناوري چيني ذکر شده که شيائومي از کليرفوُرس ساخت سينپتيکز در گوشي‌ آينده خود استفاده خواهد کرد.

اگر اين شايعات صحت داشته باشند، Mi 5 قادر است عکسي را که در نماي کوچک نمايش داده شده را با فشار بيشتر انگشت در ابعاد تمام صفحه‌ نمايش دهد. فناوري کليرفورس از اسکرول کردن نيز پشتيباني مي‌کند و به اين ترتيب کاربر قادر است باستفاده از صفحه‌نمايش جديد تعامل بهتري با اپليکيشن‌ها و بازي‌هاي مختلف داشته باشد.

به هر ترتيب بايد گفت فناوري صفحه‌نمايش‌هاي حساس به فشار هنوز در ابتداي راه خود هستند و با توجه به استقبالي که از آنها شده است انتظار مي‌رود در آينده صفحه‌نمايش تمامي گوشي‌هاي هوشمند و تبلت‌ها به اين فناوري مجهز شوند و از طرف ديگر اپليکيشن‌ها نيز تعامل‌هاي متفاوتي با تاچ‌ سه‌بعدي داشته باشند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات