تبلیغات

کابل هاي متفرقه USB-C مي توانند صدماتي جدي به گجت هاي شما وارد کنند

کابل هاي متفرقه USB-C مي توانند صدماتي جدي به گجت هاي شما وارد کنند

سعي داريد با خريد يک کابل از توليد کنندگان شخص ثالث قدري در هزينه هاي خود صرفه جويي کنيد؟ اين کاري است که بسياري از ما تا به حال آن را انجام داده ايم، اما در اين بين لازم است نکته اي را در مورد درگاه USB-C و کابلهاي مرتبط به آن بدانيد.

ديجياتو/سعي داريد با خريد يک کابل از توليد کنندگان شخص ثالث قدري در هزينه هاي خود صرفه جويي کنيد؟ اين کاري است که بسياري از ما تا به حال آن را انجام داده ايم، اما در اين بين لازم است نکته اي را در مورد درگاه USB-C و کابلهاي مرتبط به آن بدانيد.

همانطوري که مطلع هستيد اخيراً و رفته رفته پورت مورد بحث بر روي دستگاه هاي مختلفي همچون تلفن هاي هوشمند نکسوس گوگل، وان پلاس ۲، مک بوک ۱۲ اينچي اپل، کروم بوک پيکسل و… به کار گرفته شده. اکثر اين ديوايس ها مي توانند از طريق درگاه ياد شده به آساني شارژ شوند و اين نکته از آنجا ميسر مي شود که پورت مذکور قادر است به تبادل جرياني معادل سه آمپر بپردازد، که اين مقدار از جريان تقريباً ۵۰ يا ۱۰۰ درصد از استانداردهاي پيشين بيشتر است.

به همين علت يکي از مهندسين گوگل با نام “بنسون لئونگ” تصميم گرفته کابل هايي که براي پورت USB-C روي آمازون به فروش مي رسند را مورد آزمايش قرار دهد.

او مشغول کار بر روي کروم بوک هاي پيسکل کمپاني ساکن مانتين ويو بوده که از درگاه پيش تر اشاره شده براي شارژ شدن استفاده مي کنند. مطابق مشاهدات صورت گرفته بسياري از کابل هايي که به عنوان آماده به کار با پورت USB-C به فروش مي رسند براي نوت بوک هاي گوگل مناسب نيستند.

اين کابل ها ممکن است به درستي براي شارژ کردن لپ تاپ سيم کشي نشده باشند، يا نتوانند منبع انرژي يا همان شارژري که به آن متصل هستند را به شکل صحيح شناسايي کنند که در هر دو حالت در نهايت صدماتي جدي به دستگاهي که قرار است شارژ شود وارد خواهند کرد يا مي توانند باعث خرابي شارژر و يا هاب USB بشوند.

بنسون در توضيح اهميت موضوع به وبسايت انگجت گفته تمامي کابل ها و کانکتورها بايد مجوز سازگاري با جريان سه آمپري را داشته باشند. در صورتيکه کابلي دچار اشکال در سيم کشي باشد وقتي هر دو سر آن به کانکتور USB-C مجهز گشته احتمالاً مشکلي وجود ندارد، ولي هنگاميکه يکي از کانکتورهاي آن از نوع C و ديگري A يا B باشد کابل مي بايست از جرياني ۱.۵ يا ۲.۴ آمپري استفاده کند در غير اينصورت احتمالاً به شارژر و يا دستگاه صدمات جدي وارد خواهد کرد.

لئونگ راهنمايي را منتشر کرده و در آن توضيح داده که چطور دارندگان لپ تاپ هاي پيکسل مي توانند از درستي عملکرد کابل هاي توليد شده توسط برندهاي شخص ثالث اطمينان حاصل کنند ولي نکته در اينجاست اين راهنما زماني کاربردي خواهد بود که شما کابل را خريداري کرده باشيد.

بر اساس بررسي هاي بنسون محصولات شرکت هاي Belkin، FREiEQ و iOrange داراي استانداردهاي لازم هستند ولي در مورد ساير نام هاي توليد کننده بهتر است دقت نظر به خرج دهيد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات