تبلیغات

در کشور چين شما مي توانيد حافظه داخلي گوشي آيفون خود را ارتقا دهيد

در کشور چين شما مي توانيد حافظه داخلي گوشي آيفون خود را ارتقا دهيد

گوشي هاي آيفون هميشه به گران قيمت بودنشان معروف هستند و بسياري از کاربران توان پرداخت اين مبلغ براي يک گوشي ندارند و اکثريت نيز زماني که مي خواهند يک گوشي آيفون بخرند بدليل محدود بودن بودجه شان، مجبور به انتخاب گوشي آيفون ۱۶ گيگاباتي مي شوند که طبيعتا ارزان تر است. براي داشتن نسخه ۶۴ يا ۱۲۸ گيگابايتي آيفون شما مجبور به پرداخت هزينه نسبتا گزافي خواهيد شد. در صورتي که اضافه کردن يک microSD به گوشي هاي ديگر، در مقابل آن ناچيز خواهد بود و همانطور که مي دانيد گوشي هاي آيفون از هيچ گونه اسلات microSD برخوردار نيستند.

آي بايت/گوشي هاي آيفون هميشه به گران قيمت بودنشان معروف هستند و بسياري از کاربران توان پرداخت اين مبلغ براي يک گوشي ندارند و اکثريت نيز زماني که مي خواهند يک گوشي آيفون بخرند بدليل محدود بودن بودجه شان، مجبور به انتخاب گوشي آيفون ۱۶ گيگاباتي مي شوند که طبيعتا ارزان تر است. براي داشتن نسخه ۶۴ يا ۱۲۸ گيگابايتي آيفون شما مجبور به پرداخت هزينه نسبتا گزافي خواهيد شد. در صورتي که اضافه کردن يک microSD به گوشي هاي ديگر، در مقابل آن ناچيز خواهد بود و همانطور که مي دانيد گوشي هاي آيفون از هيچ گونه اسلات microSD برخوردار نيستند.

براساس اخبار بدست رسيده اين طور گزارش شده است که در چين شما مي توانيد گوشي آيفون ۱۶ گيگابايتي خود را با قيمت فقط ۹۰ دلار به نسخه ۱۲۸ گيگابايتي ارتقا دهيد. چندي از تعميرگاه هاي موبايل در چين توانسته اند راه کاري را پيدا کنند که از طريق آن ميزان مموري پيش فرض گوشي را افزايش دهند. تاکنون مشابه اين کار هيچ جاي دنيا انجام داده نشده بوده است.

اين افراد با استفاده از ترفندي يک چيپ NAND را به آيفون اضافه مي کنند به گونه اي که آيفون اين چيپ را جزئي از قسمت هاي خود مي داند و آن را مي پذيرد. اين افراد به اين امر از طريق يک باگ نرم افزاري در آيفون دستيابي پيدا کرده اند.

تمام فرآيند کار نسبتا سريع مي باشد و قريب به يک ساعت بيشتر طول نمي کشد اگرچه اين فرآيند کمي خطرناک هم است بدين صورت که شايد شما مجبور به تعويض چيپ مموري اصلي خود گوشي نيز شويد.

اگر هر مشکلي در طي فرآيند پيش بيايد، مسئوليت آن بر گردن خود مشتري مي باشد و طبيعتا بسيار بعيد است که گارانتي اپل آسيب وارد شده را پوشش دهد. هرچند اينطور گزارش شده است که اين تعميرکاران مذکور تاکنون بيش از ۷۰ دستگاه آيفون را بطور صحيح ارتقا داده اند، بدين ترتيب بنظر مي رسد اين تعميرکاران در اين زمينه تجربه کافي را کسب کرده اند و توانايي خود را در اين زمينه به اثبات رسانده اند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات