تبلیغات

تناسب اندام/ چند دليل براي استفاده از دوچرخه ثابت

تناسب اندام/ چند دليل براي استفاده از دوچرخه ثابت

آخرين خبر/ تمرين دوچرخه ثابت، يک تمرين با شدت بالا است که با دوچرخه سواري در فضاي بسته عضلات را تقويت کرده و کالري بيشتري مي‌سوزاند. تمرين با شدت بالا به منظور افزايش قدرت، استقامت و تفکيک عضلاني انجام مي‌شود. تمرين دوچرخه ثابت اندورفين را در بدن به جريان مي‌اندازد. اگر در مورد مزاياي تمرين دوچرخه ثابت براي سلامتي و تناسب اندام چندان مطمئن نيستيد،۷ دليل زير را بررسي کنيد تا متوجه شويد که چرا بايد همين امروز در اين برنامه ثبت نام کنيد:

۱. به بدن انرژي مي‌دهد
بعضي از تمرينات شما را از پاي در مي‌آورند و باعث مي‌شوند که بيشتر از حد معمول احساس خستگي کنيد اما برنامه دوچرخه ثابت اينگونه نيست. حتي اگر با خستگي شروع به تمرين کنيد، بعد از اتمام تمرين‌تان پرانرژي خواهيد بود. دليلش اين است که اين تمرين باعث جاري شدن اندورفين و آدرنالين در بدن مي‌شود و انرژي در طول اين کلاس، مسري است. اين احساس پرانرژي بودن به همراه نتايج شگفت انگيز باعث مي‌شود که کلاس دوچرخه ثابت به يکي از محبوب‌ترين برنامه‌هاي تناسب اندام تبديل شود.

۲. ساخت و تفکيک عضله
آيا پاهايي قوي‌تر و عضلاني‌تر مي‌خواهيد؟ يک باسن خوش ترکيب چطور؟ شما مي‌توانيد با دوچرخه ثابت به اين‌ها و بسياري چيزهاي ديگر دست يابيد. يک کلاس دوچرخه ثابت به ساخت و تفکيک عضلات کمک مي‌کند. اين تمرين، فشار را روي باسن، ران‌ها و ساق‌هاي پا قرار مي‌دهد. رکاب زدن با شدت زياد عضلات ساق پا و ران‌ها را فعال کرده و در عين حال عضلات شکم را نيز سفت مي‌کند. هر چه سريع‌تر رکاب بزنيد، چربي بيشتري مي‌سوزانيد. آرام رکاب زدن نيز با افزايش مقاومت، عضلات را قوي مي‌کند.

۳. افزايش استقامت قلبي
آيا حداقل فعاليت بدني، شما را از نفس مي‌اندازد؟ ثبت نام در يک کلاس دوچرخه ثابت، به پرورش يک جفت ريه قوي کمک مي‌کند و همچنين قلب را قوي نگه مي‌دارد. اين يک تمرين ايده‌آل براي آن‌هايي است که مي‌خواهند يک تمرين کم برخورد را شروع کنند که سيستم قلبي عروقي را تقويت مي‌کند.

۴. کم برخورد
تمرين کم برخورد تمريني است که برمفاصل فشار وارد نمي‌کند زيرا برخورد به طور قابل توجهي کاهش مي‌يابد. تمرين دوچرخه ثابت يک نمونه عالي از تمرين کم برخورد است. دوچرخه سواري در فضاي بسته، برخلاف دويدن يا آهسته دويدن، فشار زيادي بر زانوها و مفاصل وارد نمي‌کند. در عوض اين تمرين تمام فشار را بر عضلات وارد مي‌کند. کلاس‌هاي دوچرخه ثابت براي افرادي که از درد مزمن مفاصل مانند آرتريت يا نقرس رنج مي‌برند مناسب است.

۵. تسکين دهنده استرس
هر نوع ورزشي استرس را از بين مي برد اما در ميان آن‌ها دوچرخه ثابت يکي از بهترين مسکن‌هاي استرس است. دليلش اين است که تمرين دوچرخه ثابت، يک تمرين شديد است حتي اگر اينطور به نظر نرسد. جنبه‌هاي اجتماعي شرکت در يک کلاس دوچرخه ثابت نيز به کاهش استرس و انگيزه دادن به افراد براي اينکه به خودشان سخت‌تر فشار بياورند کمک مي کند. درواقع، شما به برنامه‌اي که باعث مي‌شود با افرادي در ارتباط باشيد که اهدافي شبيه شما دارند، بيشتر پايبند خواهيد بود.

۶. سرگرم کننده است
آنچه که مي‌توانيد از يک کلاس دوچرخه ثابت انتظار داشته باشيد، احساس سرزندگي و سرگرمي است. يک کلاس دوچرخه ثابت که شامل يک موسيقي پرانرژي و حرکات پويا است هرگز خسته کننده نخواهد بود. در هر جلسه انرژي بيشتري احساس مي‌کنيد زيرا اين يک کلاس سرگرم کننده است.

۷. خستگي کمتر، نتايج بهتر
کلاس‌هاي دوچرخه ثابت به افرادي که به باشگاه مي‌روند امکان مي‌دهد که بدون وارد کردن فشار بيش از حد به خودشان، به بدن‌هايشان شکل دهند. بعضي از افراد هنگاميکه مربي‌شان مانند يک گروهبان باشد بهتر عمل مي‌کنند اما بقيه به تقويت مثبت بهتر پاسخ مي‌دهند و کلاس دوچرخه ثابت، به تقويت مثبت توجه دارد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات