تبلیغات

مديري که تمام زندگي‌اش را به خاطر دخترش فروخت

باشگاه خبرنگاران/ پدري از اهالي شانگهاي چين خانه 300،000 دلاري و سهم شرکتش را فروخت تا زمان بيشتري براي شناخت تنها دخترش داشته باشد. او در حال حاضر به پشتوانه پولي که از فروش تمام دارايي خود به دست آورده، سفري 5 ساله را با دختر دوساله‌اش با نام آر وي آغاز کرده است.

زو شانگژيائويِ در مصاحبه‌اي با خبرنگاران گفت: اگر اکنون همراه دخترم نباشم، بعد از بزرگ و مستقل شدنش اين فرصت دوباره برايم فراهم نخواهد شد و با اين سفر دوران کودکي پُرباري را براي او فراهم مي‌کنم. از ديد يک کودک گذراندن دوران کودکي در کنار پدر مسئله مهمي است. هرچند آر وي خيلي راحت نيست اما اين تجربه ارزشش را دارد.

زو که اصالتاً کره ايست، ده سال گذشته را در شانگهاي چين زندگي کرده و به‌عنوان يک تاجر موفق زندگي بسيار خوبي داشته است. بااين‌حال تصميم گرفت براي کمک به دخترش در درک دنياي واقعي از تمام زندگي‌اش دست بکشد؛ بنابراين پس از سه ماه برنامه‌ريزي دقيق، تمام دارايي‌اش را فروخت و سفرشان را از ايالت شنژن در جنوب چين آغاز کردند. ژن در هر شهر توقف مي‌کند تا دخترش با فرهنگ بومي منطقه آشنا شود. آخرين مقصد آن‌ها جزيره هاينان در جنوب چين است و پس از يک سال سفر در اين کشور 4 سال آينده را به ديگر کشورهاي دنيا خواهند رفت.

بسياري از مردم از ژو به خاطر اين تصميم عجولانه‌اش موردانتقاد قرار داده‌اند، اما دلايل وي مشخص است و فقط نمي‌خواهد تنها فرزندش دوران کودکي خود را بدون حضور پدرش تجربه کند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات