تبلیغات

شيخ نعيم قاسم: اختلافات کشورهاي عربي، سياسي است نه مذهبي

شيخ نعيم قاسم: اختلافات کشورهاي عربي، سياسي است نه مذهبي

باشگاه خبرنگاران/ معاون دبيرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد اختلافاتي که اين روزها ميان کشورهاي عربي و اسلامي وجود دارد، اختلافات سياسي است و هيچگونه ارتباطي با مسائل مذهبي ندارد.

شيخ نعيم قاسم: اختلافات کشورهاي عربي، سياسي است نه مذهبيبه گزارش گروه بين‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پايگاه خبري شبکه العالم، معاون دبيرکل حزب الله لبنان با اشاره به استفاده غرب و بعضي سران عرب از عنوان "اختلافات مذهبي" براي فتنه انگيزي و سوء استفاده از انسانهاي ساده و سرپوش گذاشتن بر ناتواني‌هاي خود، تأکيد کرد: "آيا آمريکا سني و روسيه شيعه شده است؟!"

"شيخ نعيم قاسم" روز پنجشنبه در نشست شوراي عالي مجمع جهاني تقريب ميان مذاهب اسلامي در بيروت گفت: اختلافاتي که اين روزها ميان کشورها و يا احزاب و گروه هاي سياسي در کشورهاي عربي و اسلامي وجود دارد، اختلافات سياسي است و نه مذهبي و اين اختلافات هيچگونه ارتباط دور و يا نزديکي با مسائل مذهبي ندارد.

وي افزود: اختلافاتي ميان کشورها و يا حتي کشورهايي با يک مذهب واحد اتفاق مي افتد؛ و ما اين امر را در مصر، ليبي، ترکيه، تونس و ديگر کشورها مي بينيم، که اين موضوع ناشي از اختلافات سياسي است.

شيخ نعيم قاسم خاطرنشان کرد: اين درحالي است که مي بينيم بين حزب الله و گروه هاي فلسطيني اتفاق نظر درباره مقاومت و مقابله با اسرائيل وجود دارد، و همه اين گروه‌ها با عبور از همه موانع درباره اين مسأله همدل هستند و براي يک قضيه يعني قدس و فلسطين جانفشاني کرده و بايکديگر همکاري مي کنند.

معاون دبيرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: غرب و برخي مسؤولان عرب با سوء استفاده از عنوان "اختلاف مذهبي" براي سرپوش گذاشتن بر ناتواني خود در صحنه عمل و ناتواني در اثبات تفکر خود، انسانهاي ساده را فريب داده و آنان را به سوي فتنه مي کشانند؛ و گرنه آيا آمريکا سني و روسيه شيعه شده است؟! يا اينکه موضع سياسي هرکدام از اين دو کشور بر اساس آن چيزي است که به آن اعتقاد دارند، و بر همان اساس ائتلافهاي خود را ايجاد مي کنند.

شيخ نعيم قاسم با اشاره به اوضاع سوريه تأکيد کرد: همه رويدادها در سوريه به اين هدف است که کشوري که حامي مقاومت در مقابل اشغالگر صهيونيستي است و بخشي از طرح مقاومت در منطقه به شمار مي‌آيد، ويران شود؛ تا در اين کشور دولتي ايجاد شود که اسرائيل آن را قبول دارد و با پروژه آمريکايي اسرائيلي همراه باشد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات