تبلیغات

انتقاد سازمان IT از انتشار ناقص‌گزارش امنيت شبکه‌هاي اجتماعي

انتقاد سازمان IT از انتشار ناقص‌گزارش امنيت شبکه‌هاي اجتماعي

به دنبال انتشار چند مطلب در انتقاد از سازمان فناوري اطلاعات در انتشار آماري مبني بر ضعف امنيتي شبکه‌هاي اجتماعي داخلي، اين سازمان ضمن انتشار متن کامل اين گزارش به رسانه‌هاي منتقد نيز پاسخ داد.

دنياي اقتصاد/به دنبال انتشار چند مطلب در انتقاد از سازمان فناوري اطلاعات در انتشار آماري مبني بر ضعف امنيتي شبکه‌هاي اجتماعي داخلي، اين سازمان ضمن انتشار متن کامل اين گزارش به رسانه‌هاي منتقد نيز پاسخ داد.

سازمان فناوري اطلاعات در پاسخ خود گفت که مطلب مورد نظر تحت عنوان يک کارگاه در نمايشگاه تله‌کام 94 با عنوان تبيين و بررسي مولفه‌هاي امنيت شبکه‌هاي اجتماعي داخلي و خارجي ارائه شد و هدف آن حفظ حريم خصوصي و افزايش ضريب امنيت و حقوق کاربران ايراني بوده است. بنا به اعلام سازمان فناوري اطلاعات انعکاس گزينشي بخش‌هايي از اين مطلب در برخي رسانه‌ها زمينه ساز ايجاد هجمه عليه اين سازمان در برخي رسانه‌هاي همسو شد که اين سازمان را به نادرست به تخريب شبکه‌هاي اجتماعي داخلي متهم کردند.

به گفته سازمان فناوري اطلاعات اين پژوهش کار مشترک معاونت امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات سازمان و مرکز راهکارهاي اطلاعاتي هوشمند دانشگاه صنعتي شريف بوده است. از جمله مباحث عنوان شده در اين کارگاه مي‌توان به تعريف شبکه‌هاي اجتماعي و ذي‌نفعان آن، مباحث امنيتي در جهت حفظ حريم خصوصي و جلوگيري از دسترسي‌هاي نادرست، تهديد‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي خارجي و مقابله اتحاديه اروپا با آن بر اساس قوانين و مقررات حاکم و همچنين اصول OECD در جهت حفظ حريم خصوصي اشاره کرد.

نحوه مناسب و ايده‌آل استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي و نقاط خطر احتمالي و حمله‌هاي امنيتي قابل وقوع در اين شبکه‌ها و همچنين بررسي شبکه‌هاي اجتماعي داخلي از ديگر عناويني بود که در اين کارگاه مورد بررسي قرار گرفت.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات