تبلیغات

بيل گيتس ۲ ميليارد دلار براي متوقف کردن تغييرات جوي هزينه مي‌کند

بيل گيتس ۲ ميليارد دلار براي متوقف کردن تغييرات جوي هزينه مي‌کند

بيل‌ گيتس و موسسه‌ي خيريه‌ي او يکي از موثرترين عوامل در ريشه‌کن شدن بيماري‌هايي مانند مالاريا بوده‌اند. حالا او توجه خود را به سمت بحران انرژي جهاني متمرکز کرده و معتقد است با تحقيق بهتر مي‌توان اين مشکل را حل کرد. به علاوه بيل گيتس قصد دارد هزينه‌هاي اين تحقيق را نيز تامين کند.

زوميت/ بيل‌ گيتس و موسسه‌ي خيريه‌ي او يکي از موثرترين عوامل در ريشه‌کن شدن بيماري‌هايي مانند مالاريا بوده‌اند. حالا او توجه خود را به سمت بحران انرژي جهاني متمرکز کرده و معتقد است با تحقيق بهتر مي‌توان اين مشکل را حل کرد. به علاوه بيل گيتس قصد دارد هزينه‌هاي اين تحقيق را نيز تامين کند.

بيل گيتس اعلام کرد که قصد دارد تا ۲ ميليارد دلار از سرمايه‌ي خود را براي کمک به متوقف کردن تغييرات آب و هوا هزينه کند. هر چند به زودي مذاکراتي در اين مورد در شهر پاريس برگزار خواهد شد اما گيتس معتقد است که به سختي مي‌توان کشورهاي مختلف را ملزم به اجراي تعهداتشان کرد و بازار آزاد نيز توانايي مالي کافي براي جايگزيني روش‌هاي بهينه را ندارد. گيتس معتقد است که در اين شرايط نياز به سرمايه‌گذاران شخصي داريم.

در حالي که هيچ فناوري معادل براي سيستم انرژي کنوني وجود ندارد، گيتس معتقد است که تاريخ نشان داده در صورتي که دولت‌ها عزم خود را جزم کنند نوآوري‌ها نيز سرعت خواهند گرفت.

بيل گيتس و موسسه‌ي خيريه‌ي او در گذشته نيز مشارکت زيادي در برطرف کردن مشکلات روز دنيا داشته‌اند و به نظر مي‌رسد بار ديگر موسس مايکروسافت قصد دارد تا از سرمايه‌ي خود براي کمک به بشريت بهره بگيرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات