تبلیغات

واشنگتن: درباره حقوق بشر و آزادي بيان در بحرين نگرانيم/ حمايت ايران از اسد درگيري‌هاي سوريه را طولاني مي‌کند

واشنگتن: درباره حقوق بشر و آزادي بيان در بحرين نگرانيم/ حمايت ايران از اسد درگيري‌هاي سوريه را طولاني مي‌کند

فارس/سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در واکنش به محکوميت پنج شهروند شيعه بحرين به حبس ابد از وضعيت حقوق بشر و آزادي بيان در اين کشور ابراز نگراني کرد.

«جان کربي»، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در جمع خبرنگاران به سوالات آنها درباره مسائل مختلف پاسخ داد.

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در پاسخ به سوال يک خبرنگار درباره واکنش وزارت خارجه آمريکا به محکومت پنج شهروند شيعه در بحرين به حبس ابد اظهار کرد که گزارشي در اين باره نديده است.

دادگاه بحرين، روز پنجشنبه تابعيت 5 شهروند اين کشور را به بهانه «جاسوسي براي ايران» لغو و آنها را به حبس ابد محکوم کرد.

يک منبع به «گلف‌نيوز» گفت دادگاه بحرين اين پنج نفر را به اتهام آنچه که «جاسوسي براي ايران» و همکاري با اين کشور براي انجام «عمليات خصمانه» در خاک بحرين خواند، محاکمه کرده است.

بر اساس اين گزارش، دو تن از متهمان که در دادگاه حاضر شدند اتهامات وارده را تکذيب و اعلام کردند اين اعتراف‌ها تحت شکنجه از آنها گرفته شده است.

سخنگوي وزارت خارجه تصريح کرد که واشنگتن چنانکه قبلا هم گفته، از وضعيت حقوق بشر، آزادي بيان و آزادي اجتماعات در بحرين نگران است.

جان کربي، در بخش ديگري از اين کنفرانس خبري افتادن سلاح‌هاي آمريکايي به دست گروه‌هاي تندرو در سوريه را تأييد کرد و گفت که اين اتفاق در گذشته افتاده است. وي گفت: «مي‌دانيم که برخي از سلاح‌هاي آمريکا به دست داعش افتاده است.»

جان کربي درباره اعاهايي مبني بر اينکه ايران، با همکاري روسيه، سلاح به سوريه انتقال مي‌دهد، گفت که اقدامات ايران و روسيه درگيري‌ها در سوريه را طولاني مي‌کنند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات