تبلیغات

دليل عدم انتشار گزارش کيفي خودروهاي داخلي

ايسنا/ در حالي‌که تا پيش از اين گزارش ارزيابي کيفي خودروهاي داخلي به طور ماهانه از سوي شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران منتشر مي‌شد اما اين شرکت از انتشار گزارش رده‌بندي کيفي خودروهاي توليدي در مهر ماه امسال، خودداري کرده است.
در اين زمينه عنوان شده که مسوولان دفتر نيرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران خواسته‌اند تا از انتشار گزارش رده‌بندي کيفي خودداري کند تا اين گزارش از سوي اين دفتر منتشر شود.

اين وضعيت در حالي است که شنيده مي‌شود با اجرايي شدن دستورالعمل جديد ارزيابي و بازرسي کيفي خودروها (آديت)، جايگاه خودروهاي داخلي در جدول رده‌بندي کيفي تنزل يافته است.
دستورالعمل پيشين ارزيابي کيفي خودروها حدود هفت سال پيش تدوين شده بود با اين حال به دليل تغيير و ارتقاي سطح استانداردهاي صنعت خودرو در جهان، به‌روزساني اين دستورالعمل در دستور کار قرار گرفت و دستورالعمل جديد با استانداردها و شاخص‌هاي سختگيرانه‌تر تدوين و اجراي آن آغاز شد.
در دستورالعمل پيشين، برخي خودروهاي داخلي در حالي در سطح کيفي خوب و خيلي خوب قرار مي‌گرفتند که داراي ايراداتي بوده و بعضا مصرف‌کنندگان ناچار بودند پس از تحويل گرفتن اين خودروها از کارخانه سازنده، براي رفع عيب خودرو به تعميرگاه مراجعه کنند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات