تبلیغات

هزينه عمليات نظامي روسيه در سوريه اعلام شد

ايرنا/ روسيه که از هفتم مهرماه براساس درخواست دولت سوريه و اخذ مجوز پارلماني، بمباران مواضع تروريست ها به ويژه داعش را در اين کشور آغاز و تاکنون بيش از 2200 هدف را نابود کرده است، براساس آخرين برآوردهاي نظامي روزانه حدود 2،5 ميليون دلار در اين عمليات هزينه مي کند.

يافته هاي تازه انتشار بررسي آژانس خبري روسي «آر ب کا» در باره هزينه عمليات روسيه در سوريه تاييد کننده اطلاعات قبلي موسسه انگليسي تحليل اطلاعات نظامي و امنيتي «آي اچ اس جونز» است که آن را بين 2،5 تا 4 ميليون دلار اعلام کرده بود.

در بررسي موسسه روسي براساس استاندارد نظامي تمامي هزينه هاي ميداني و برون مرزي نظامي و پشتيباني، حمل و نقل، عمليات جنگي، حقوق و ماموريت پرسنل، خدمات نگهداري و بهره برداري از تجهيزات و تسليحات، تامين خدمات و تغذيه و همچنين سوخت و مهمات در نظر گرفته شده است.

بيشترين هزينه عمليات نيروي هوايي روسيه در سوريه مربوط به پرواز 50 فروند جنگنده هاي سوخو، استفاده از بمب هاي هدايت شونده و همچنين بمب سنگر شکن فاب 500 و عمليات نقل و انتقال تجهيزات و تسليحات از پايگاه هاي نظامي روسيه است.

از سوي ديگر، تامين امنيت هوايي و زميني اسکادران هوايي و پرسنل روسيه در فرودگاه «حميميم»، فعاليت يگان هاي دريايي و کماندوهاي حرفه اي نيروي دريايي در آب هاي مديترانه اي سوريه و همچنين پروازهاي مداوم پهپادها براي شناسايي اهداف پنهان و آشکار تروريست ها بخش ديگري از هزينه عمليات نظاميان روسي در سوريه است.
همزمان با آغاز حملات هوايي روسيه عليه تروريست ها در سوريه، کارشناسان اعلام کرده بودند که هزينه اين عمليات مي تواند بر اقتصاد فشار وارد کند، ولي وزارت دارايي اين کشور اعلام کرد که مخارج در نظر گرفته شده فراتر از انجام يک رزمايش نيست و بودجه بيشتري نمي خواهد.
آمريکا، انگليس، فرانسه، آلمان، ترکيه، قطر و عربستان پنج سال پيش با هدف سرنگوني حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروريست هاي افراطي از سراسر جهان به سوريه و همچنين سازماندهي و تقويت گروه هاي تروريستي از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و بر اساس گزارش ها، شهرونداني از 100 کشور در صفوف تروريست ها در عراق و سوريه مي جنگند.
روسيه در چارچوب قراردادهاي همکاري نظامي خود با سوريه، حدود 50 فروند جنگنده سوخو، چندين بالگرد جنگي مي 24 و مجموعه اي از رزمناوها، يک ناو تجسسي و همچنين پهپادها را در خاک اين کشور براي مبارزه عليه تروريست ها به کار گرفته که با انجام همزمان بمباران ها و عمليات هجومي نظامي سوري گروه هاي تروريستي زمين گير شده اند.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات