تبلیغات

يوتيوب پشتيباني از ويديو‌هاي واقعيت مجازي را اضافه کرد

يوتيوب پشتيباني از ويديو‌هاي واقعيت مجازي را اضافه کرد

واقعيت مجازي حوزه‌اي است که اغلب کمپاني‌هاي بزرگ عرصه‌ي فناوري سرمايه‌گذاري عظيمي را روي آن انجام داده‌اند. گوگل نيز از اين قاعده مستثني نبوده و حال پشتيباني از ويديوهاي واقعيت مجازي و هدست واقعيت مجازي کاردبورد را در سرويس ويديويي يوتيوب آغاز کرده است.

زوميت/ واقعيت مجازي حوزه‌اي است که اغلب کمپاني‌هاي بزرگ عرصه‌ي فناوري سرمايه‌گذاري عظيمي را روي آن انجام داده‌اند. گوگل نيز از اين قاعده مستثني نبوده و حال پشتيباني از ويديوهاي واقعيت مجازي و هدست واقعيت مجازي کاردبورد را در سرويس ويديويي يوتيوب آغاز کرده است.

دقايقي پيش ساندار پيچاي، مديرعامل کمپاني گوگل با انتشار توييتي اعلام کرد که از اين پس يوتيوب از ويديو‌هاي واقعيت مجازي براي کاردبورد پشتيباني مي‌کند. گوگل، کاردبورد را به عنوان يک هدست واقعيت مجازي در جريان کنفرانس توسعه دهندگان سال ۲۰۱۴ معرفي کرد. اين هدست واقعيت مجازي برخلاف محصولاتي که توسط رقبا روانه‌ي بازار شده، از مقوا ساخته شده و کاربران مي‌توانند به سادگي با خريداري آن و استفاده از الگو‌هاي موجود، هدست واقعيت مجازي خود را بسازند. حال اين کمپاني پشتيباني از ويديو‌هاي واقعيت مجازي را براي اين هدست در يوتيوب آغاز کرده است.

يوتيوب پيش از اين از ويديو‌هاي ۳۶۰ درجه پشتيباني مي‌کرد، اما حال محتواي واقعيت مجازي نيز توسط اين سرويس پشتيباني مي‌شد. در صورتي که به يوتيوب مراجعه کنيد، مي‌توانيد ويديو‌هايي را با پشتيباني از کاردبورد ببنيد که در منوي صفحه‌ي نمايش آيکون هدست واقعيت مجازي گوگل را نيز به همراه دارند.

گوگل برخلاف بسياري از رقبايش، محصول بسيار ساده‌اي را به عنوان هدست واقعيت مجازي روانه‌ي بازار کرده است. البته با نگاهي به نوپا بودن اين حوزه، مي‌توان سياست در پيش گرفته شده توسط گوگل را بسيار منطقي خواند. واقعيت مجازي هنوز به پختگي لازم نرسيده و از اين‌رو بسياري از کمپاني‌ها محصولات نهايي خود را روانه‌‌ي بازار نکرده و تنها به عرضه‌ي نسخه‌هاي پيش نمايش و مخصوص توسعه‌دهندگان اکتفا کرده‌اند، حال آنکه گوگل با انتخاب يک الگوي ساده، محصول خود را روانه‌‌ي بازار کرده و احتمالا با دريافت بازخورد کاربران در آزمايشگاه‌هاي تحقيقاتي خود در حال کار روي محصول بهتري است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات