تبلیغات

کيانوش رستمي: به حاشيه‌هاي وزنه‌برداري فکر نمي‌کنم

  X  

تاریخ خبر : جمعه 1394.08.15 - 09:30

کيانوش رستمي: به حاشيه‌هاي وزنه‌برداري فکر نمي‌کنم

ايسنا/ قهرمان و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي جهان گفت: در مدت باقي‌ مانده تا مسابقات جهاني سعي کردم با تمرکز بالا تمرين کنم و به حاشيه‌هاي و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي توجهي ندارم.
کيانوش رستمي درباره وضعيت تمريني خود و انتظاري که او از براي کسب مدال در مسابقات جهاني وجود دارد، بيا‌ن‌ کرد: تمرينات سنگيني را پشت سر گذاشتم و تا به امروز به رکوردهاي خوبي رسيده‌ام. در اين مدت باقي‌ مانده تا آغاز مسابقات جهاني بايد با تمرکز بالا تمرين کنم و در کل بايد از تجربياتي که در اين چند سال به دست آورده‌ام استفاده کنم تا بتوانم عملکردي در حد انتظار داشته باشم.
وي ا‌دا‌مه‌ داد: مسلما سطح انتظارات مردم نسبت به من بالا رفته است و از طرفي همه انتظار دارند تيم و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي شش سهميه کامل المپيک را بگيرد، اما با شرايط موجود کار واقعا سخت مي‌شود. وقتي بهداد سليمي در اردو و مسابقات نباشد واقعا در روحيه تيم تاثير دارد؛ کسي که هميشه با اقتدار وزنه زده و همه نيز به مدال او چشم داشتند. اکنون من و بقيه ملي‌پوشان بايد سعي کنيم شش سهميه را به دست آوريم، زيرا تک تک سهميه‌ها به نفع ايران است و هر کدام از آنها مي‌تواند سرنوشت و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي را تغيير دهد.
رستمي در مورد انتظار بالايي که از او براي تکرار قهرماني جهان وجود دارد، گفت: مسلما اين انتظار شرايط را سخت کرده است، تا جايي که بتوانم سعي مي‌کنم بهتر از سال قبل وزنه بزنم تا دل مردم را شاد کنم. از و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي چيزي نصيب من نشده است. پس از اين که ساليان سال افتخار آفريني کردم حتي جايزه‌اي براي من نداشته که زندگي‌ام را بچرخاند. بنا‌بر‌اين فقط به خاطر پرچم و مردم ايران است که در تيم ‌ملي مانده‌ام.
وي ا‌دا‌مه‌ داد: در حال‌ حاضر واقعا به هيچ چيزي که در‌ رابطه با حاشيه هاي و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي باشد، فکر نمي‌کنم. البته گاهي درگيري‌هاي فکري برايم به وجود مي‌آيد و نمي‌توان خيلي موضوعات را فراموش کرد و به طور ناگهاني کنار گذاشت، اما خدا را شکر توانستم خودم را براي مسابقات جهاني جمع و جور کنم، زيرا امسال شرايط براي من نسبت به سال گذشته سخت‌تر است.
قهرمان و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي جهان با اشاره به اعلام ليست نهايي نفرات در مسابقات جهاني آمريکا، تصريح کرد: رکورد ورزشکاراني که نامشان در ليست جهاني اعلام شده در واقع شايد 10 کيلوگرم زير آن چيزي است که وزنه مي‌زنند. شايد حتي رکورد ورزشکاري 30 کيلوگرم زير رکورد خودش اعلام شده باشد، بنا‌بر‌اين بر اساس رکوردهايي که اکنون اعلام شده نمي‌توان مدال را کنار گذاشت. البته هر سال شرايط به اين شکل بوده است.
وي افزود: من نيز حريفاني از روسيه، ازبکستان، چين و مصر دارم که خيلي خوب کار مي‌کنند و بايد با تمرکز بالاتري در مسابقات شرکت کنم ، زيرا سال قبل المپيک است و همه با اقتدار و براي مدال مي‌آيند و کسي اين ر‌قا‌بت‌ها را شوخي نمي‌گيرد. حتي ورزشکاران را مي‌ترسانند تا امسال خوب کار کنند و ذهنشان براي المپيک آماده شود. البته يکي از فکرهاي من براي مسابقات جهاني اين است که رکورد جهان را بشکنم و حمله به رکورد جهان يکي از آرزوهاي من است. چندين سال با آن دست و پنجه نرم کردم اما نتوانستم و اميدوارم امسال شرايط به گونه‌اي جلو برود که بشود.
و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ دسته 85 کيلوگرم ايران در پاسخ به اين سوال که اين موضوع که گفته مي‌شود آسيب‌ديدگي‌هاي اخير به دليل فشار تمرينات بوده است چقدر صحت دارد؟ تصريح کرد: اصلا صحت ندارد. تمرينات هم خيلي دقيق و بر‌نامه‌ريزي شده است و به حالتي نبوده که ملي‌پوشان آسيب ببينند و اگر قرار بود واقعا چنين چيزي باشد چندين سال قبل اين اتفاق مي‌افتاد که تمرينات سنگيني بوده است. در حال‌ حاضر تمرينات به صورت حساب شده جلو مي‌رود.
وي در مورد روحيه تيم پس از مصدوميت سعيد محمدپور و بهداد سليمي بيا‌ن‌ کرد: ملي‌پوشان مانند قبل تمرينات خود را انجام مي‌دهند. البته انتظارات بر روي بهداد بود و من و بهداد چند سال پرچم ايران را به اهتزاز در آورديم و اکنون که او نيست کار سخت مي‌شود. ان‌شا‌ء‌الله ساير ملي‌پوشان خوب کار کنند و مدال بگيرند. سهراب مرادي نيز شرايط خوبي دارد و اگر بجنبد و درست کار کند مي‌تواند به آن چيزي که مي‌خواهد برسد.
دارند دو مدال طلاي جهان در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اين که شرايطش نسبت به سال گذشته چقدر تغيير کرده است؟ تصريح کرد: تنها چيزي که اتفاق افتاده اين است که تجربياتم بالاتر رفته است. از لحاظ تمريني نيز بهتر شده‌ام چون تجربياتم بيشتر شده است. خدا را شکر مربياني در ايران داريم که توانايي بالايي دارند. حسين توکلي و همچنين بهمن زارع که سال گذشته سرمربي تيم ‌ملي بودند، تمرينات را خوب و بر‌نامه‌ريزي شده جلو بردند.
وي در مورد تراشيدن موي سر خود براي همدردي با کودکان سرطاني گفت: مسلما دعاي آنها و مردم پشت سر من هست تا در مسابقات جهاني خوب کار کنم. البته در اين ميان يک نفر ديگر هم به من روحيه داد و از لحاظ مالي و معنوي همچنين در زندگي شخصي خيلي به من کمک کرد که جا دارد از او يعني آيت الله شهرستاني تشکر ويژه‌ کنم.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات