تبلیغات

تيم ملي، پناهگاهي براي بازيکن‌هاي بي‌بازي!

  X  

تاریخ خبر : جمعه 1394.08.15 - 09:50

تيم ملي، پناهگاهي براي بازيکن‌هاي بي‌بازي!

خبرآنلاين/ در مورد دعوت بعضي بازيکن‌ها به تيم ملي حرف و حديث‌هاي زيادي شنيده مي‌شود.
فهرست اخير تيم ملي فوتبال ايران، چند نکته مبهم دارد. فهرستي که با توجه به جنجال‌هايي که در مورد دروازه‌بان‌ها راه افتاده، بيش از پيش مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
درون دروازه تيم ملي، دو بازيکن قرار دارند که آخرين بازي‌شان به مدت‌ها قبل برمي‌گردد. حتي دروازه‌بان اول تيم ملي؛ آخرين بازي‌اش درون دروازه تيم ملي بوده است. عليرضا بيرانوند مدت‌هاست به نيمکت نفت تهران ميخ شده و عليرضا حقيقي بايد شانس داشته باشد که در ليست 18 نفره روبين کازان نامش حضور داشته باشد.
رضا قوچان نژاد بعد از يک مصدوميت سخت و سنگين هنوز فرصت نکرده در ترکيب چارلتون جايي براي خود دست و پا کند. جهانبخش هم مصدوميتش خيلي سخت بوده و هنوز بازيکن 90 دقيقه‌اي نشده است.
با وجود تمام انتقاداتي که به کادر فني براي دعوت از برخي بازيکنان مي‌شود، اما مسلما اين حق طبيعي مربي تيم ملي است که بازيکناني که در طول اردوها و جلسات تمريني متعدد زير نظرشان داشته و در موردشان به نوعي شناخت کافي رسيده است را دعوت کند. دعوت از بازيکني نظير کاميابي نيا به خوبي نشان مي‌دهد که ليگ برتر هم به طور کامل رصد مي‌شود و درخشش آن‌ها در ليگ برتر هم تاثيري به سزايي در انتخاب فهرست تيم ملي دارد. ولي، نمي‌توان اسکلت تيم ملي را به يکباره تغيير داد.
اما حقيقت اين است ملاک انتخاب بازيکنان تيم ملي، تنها چند هفته بازي ليگ نيست. مربي‌اي که سال‌هاست تيم ملي ايران را در دست دارد، به شناخت کافي از بازيکنان کليدي‌اش رسيده و عدم اعتماد مربيان باشگاهي نمي تواند تاثيري در روند تصميم گيري او داشته باشد.
حقيقي خود را در جام جهاني و جام ملت‌ها ثابت کرده و بيرانوند نشان داده گلر مطمئني است. قوچان نژاد از کليدهاي اصلي صعود ايران به جام جهاني بود و عليرضا جهانبخش يکي از روشن‌ترين آينده‌ها را در بين بازيکنان ايراني دارد.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات