تبلیغات

دهان و دندان/ کرم‌خوردگي دندان، واقعيت دارد؟

دهان و دندان/ کرم‌خوردگي دندان، واقعيت دارد؟

باشگاه خبرنگاران/دکتر«کرمانشاه» دندان‌پزشک با اشاره به علل درد دندان اظهار داشت: اصلي‌ترين علت شايع دندان درد، پوسيدگي آن است، به طوري که در زماني که حرفه‌اي در لايه‌هاي خارجي دندان در قسمت مينا و عاج، شکل بگيرد باعث ايجاد درد مي‌شود و ميزان اين درد مناسب با عمق حفره و آسيب ديدن عصب‌هاي دندان مي‌باشد.

وي بيان کرد: هرچه پوسيدگي عميق‌تر باشد درد آن کشنده‌تر است و در اين بين مصرف خوراکي‌هاي سرد و گرم، ترش و شيرين بر شدت اين درد افزوده و فوراً بايد به دندان آسيب ديده برسيم و گرنه هزينه هاي گزافي را بايد بپردازيم.

کرمانشاه با بيان اينکه عصب دندان بافتي زنده است، افزود: هنگامي که عصب دندان آسيب ببيند بافتش مي‌ميرد، که در اثر آن لثه آبسه کرده و بايد آن را با مصرف آنتي‌بيوتيک التيام بخشيد.

وي ادامه داد: از ديگر علت‌هاي درد دندان التهاب و آسيب ديدگي لثه است و لثه در اثر سم باکتري‌هاي دهان آسيب مي‌بيند و باعث خونريزي لثه خواهد شد.

اين دندان‌پزشک اضافه کرد: از ديگر علل بيماري‌هاي لثه را مي‌توان به رعايت نکردن بهداشت دهان و دندان، سابقه خانوادگي، استعمال سيگار و بيماران ديابتي ذکر کرد.

کرمانشاه ذکر کرد: خوردن با دندان ترک خورده سبب درد شديد در اين ناحيه شده که با مصرف آسپرين و مسواک‌زدن مي‌توان درد را کاهش داد، ولي در صورت خوب شدن بايد به دندان‌پزشک مراجعه کرد تا دندان ما بيشتر آسيب نبيند.

وي در پايان گفت: براي رفع درد دندان مي‌توان از اسپري‌هاي بي‌حسي، کمپرس يخ و همچنين از روغن ميخک که خاصيت ضدباکتري و بي‌حسي دارد استفاده کرد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات