تبلیغات

واشنگتن: درباره حقوق بشر و آزادی بیان در بحرین نگرانیم/ حمایت ایران از اسد درگیری‌های سوریه را طولانی می‌کند

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان کربی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران به سوالات آنها درباره مسائل مختلف پاسخ داد. 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره واکنش وزارت خارجه آمریکا به محکومت پنج شهروند شیعه در بحرین به حبس ابد اظهار کرد که گزارشی در این باره ندیده است. 

دادگاه بحرین، روز پنجشنبه تابعیت 5 شهروند این کشور را به بهانه «جاسوسی برای ایران» لغو و آنها را به حبس ابد محکوم کرد. 

یک منبع به «گلف‌نیوز» گفت دادگاه بحرین این پنج نفر را به اتهام آنچه که «جاسوسی برای ایران» و همکاری با این کشور برای انجام «عملیات خصمانه» در خاک بحرین خواند، محاکمه کرده است. 

بر اساس این گزارش، دو تن از متهمان که در دادگاه حاضر شدند اتهامات وارده را تکذیب و اعلام کردند این اعتراف‌ها تحت شکنجه از آنها گرفته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد که واشنگتن چنانکه قبلا هم گفته، از وضعیت حقوق بشر، آزادی بیان و آزادی اجتماعات در بحرین نگران است. 

جان کربی، در بخش دیگری از این کنفرانس خبری افتادن سلاح‌های آمریکایی به دست گروه‌های تندرو در سوریه را تأیید کرد و گفت که این اتفاق در گذشته افتاده است. وی گفت: «می‌دانیم که برخی از سلاح‌های آمریکا به دست داعش افتاده است.»

جان کربی درباره اعاهایی مبنی بر اینکه ایران، با همکاری روسیه، سلاح به سوریه انتقال می‌دهد، گفت که اقدامات ایران و روسیه درگیری‌ها در سوریه را طولانی می‌کنند. 

انتهای پیام/ 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات