تبلیغات

انگلیس: هواپیمای روس بمب‌گذاری شده بود

به گزارش مشرق، روزنامه "تایمز" روز جمعه در مطلبی تأکید کرد: مدارک بسیاری که دیشب فاش شده بیانگر آن است که داعش چمدانی را به داخل هواپیمای روس منتقل کرده بود.

این روزنامه خاطرنشان کرد: کارشناسان اطلاعاتی انگلیسی و آمریکایی نامه‌ای را از عناصر داعش بین مصر و سوریه رهگیری کرده‌اند که حاوی اطلاعاتی درباره انتقال مخفیانه بمب به داخل هواپیمای روس است.

بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه عملیات اطلاعاتی مشترکی بین آمریکا و انگلیس صورت گرفت که از تماس اینترنتی عناصر مسلح در سوریه و سینا پرده برداشت.

تایمز تأکید کرد: محتوای این نامه کارشناسان را قانع کرد که بمب توسط یک مسافر و یا یکی از کارکنان فرودگاه درون هواپیما قرار داده شده بود.

این روزنامه همچنین نوشت: دولت انگلیس از چند ماه قبل درباره تدابیر امنیتی در شرم الشیخ نگران بود، به صورتی که سال گذشته تیمی از کارشناسان امنیتی انگلیسی، از گردشگاه و فرودگاه این منطقه بازدید کرد.

به نوشته تایمز، در حالی که "عبدالفتاح سیسی" رئیس جمهور مصر راهی لندن شده بود، "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس تصمیم گرفت همه پروازها به شرم الشیخ را لغو کند که این امر خسارت‌هایی را به گردشگری مصر وارد می‌کند.

سخنگوی کامرون در اظهاراتی مطبوعاتی تأکید کرد که امکان مطلع کردن سیسی درباره این موضوع نبود و رئیس جمهور مصر پس از رسیدن به فرودگاه لندن، از این ماجرا با خبر شد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات