تبلیغات

انتظار جلیلی از دولت روحانی بعد از رفع تحریم‌ها

همه انتظار جامعه بعد از رفع تحریم ایجاد گشایش ورونق است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسبی که مدیریت اقتصادی کشور و مدیریت ریاست جمهوری و با لحاظکردن الزاماتی که در بحث اقتصاد مقاومتی برای تقویت زیرساخت ها و مقابله با شوکهای احتمالی انجام می دهند شاهد این تحولات باشیم.

شهرخبر: اسماعیل جلیلی ،عضو کمیسیون برنامه ،بودجه ومحاسبات مجلس در مورد مهمترین اولویت های دولت بعد از تصویب برجام و همچنین مسایل سیاست خارجی به خبرنگار نامه نیوز گفت:اگر 5+1 به تعهداتی که در برجام داده است متعهد باشد باید انتظار داشته باشیم که اولویت بعدی دولت به سمت فضای اقتصادی برود یعنی تمرکز بر فضای اقتصادی به سمت رفع تحریم باشد که البته می تواند هم یک فرصت و هم یک تهدید باشد.

وی اظهار داشت: فرمایشات رهبری در نامه ارسالی به ریس جمهور بیانگر این است که اگر ما به درآمدها فکر نکنیم و فقط برای وارادات کالاهای مصرفی  آن هم از کشورهای که احتمال اعمال نفوذ آنها از این طریق شود عملا کار بزرگی نکرده است.

جلیلی بیان کرد: مهم این است منابعی که آزاد می شود و یا فرصت های که ایجاد می شود برای افزایش  حجم سرمایه گذاری در فعالیت های که در کشور اولویت دارد همانند صنایع بزرگ ،فن آوریهای نوین ،فعالیت های دانش بنیان استفاده کنیم .

وی تاکید کرد: در حوزه داخلی نیز دولت باید ضرورتا به حوزه فرهنگی و اجتماعی توجه کند و تمرکز برای کاهش ناهنجاری‌ها که البته بیشتر آنها نیز منشا اقتصادی و فرهنگی دارد نیزباید مورد توجه دولت قرار گیرد،متاسفانه در طول سال‌های گذشته تا حدود زیادی در این بخش کم توجهی صورت گرفته است و یک نوع افسردگی در جامعه حاکم شده است ،جامعه نیازبه نشاط ،شادابی و تحرک دارد که بایستی دولت در برنامه های خود برای فضاهای مناسب رفاه عمومی و ایجاد نشاط و شادابی تمرکز کند.

این عضو کمیسیون برنامه  و بودجه بیان کرد:در حوزه جوانان توجه به ازدواج آنها و ورزش همگانی  بسیار مهم است و در حوزه اقتصادی نیزباید اولویت ایجاد اشتغال و فعال کردن ظرفیت های بیکار به عنوان بخشهای عمده مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد:البته دولت باید در حوزه سیاست خارجی همچنان به بحث نقش آفرینی خود در موضوعات منطقه ای ادامه دهد و بایستی این نقش آفرینی مبتنی بر منافع و سیاستهای خارجی جمهوری اسلامی  ایران رقم بخورد و دولت در ادامه نقش پررنگ تری را در ادمه ایفا کند.

جلیلی گفت :همه انتظار جامعه بعد از رفع تحریم ایجاد گشایش ورونق است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسبی که مدیریت اقتصادی کشور و مدیریت ریاست جمهوری و با لحاظکردن الزاماتی که در بحث اقتصاد مقاومتی برای تقویت زیرساخت ها و مقابله با شوکهای احتمالی  انجام می دهند شاهد این تحولات باشیم.

444/444

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات