تبلیغات

وزير امور خارجه مغرب: سفير خود در ايران را به زودي تعيين مي کنيم

وزير امور خارجه مغرب: سفير خود در ايران را به زودي تعيين مي کنيم

مهر/ صلاح الدين مزوار وزير امور خارجه مغرب گفت که کشورش به زودي سفير خود در ايران را بعد از ۶ سال قطع رابطه ديپلماتيک تعيين مي کند.

به گزارش خبرگزاري آناتولي، وي افزود: مغرب کانال هاي ديپلماتيک با ايران را گشوده است و در اسرع وقت سفير خود در تهران را تعيين خواهد کرد.

مغرب در سال ۲۰۰۹ رابط ديپلماتيک خود با تهران را به بهانه آنچه که موضع نامقبول ايران عليه مغرب و مداخله در امور ديني اين کشور ناميد، قطع کرد. با اين حال در ژانويه ۲۰۱۵، «محمد تقوي مويد» به عنوان سفير ايران در مغر مأموريت خود را شروع کرد.

وزير خارجه مغرب افزود: روابط ما با کشورهاي حاشيه خليج فارس بر اساس شراکت استراتژيک و نه مبتني بر کمک است. به گفته وي هر چند اين کشورها سرمايه گذاري هاي زيادي در مغرب دارند، اما روابط با اين کشورها بر اساس همکاري هاي راهبردي پيش مي رود.

وي با بيان اينکه روابط بين المللي عرصه عاطفه، رابطه برادري و دوستي نيست، بلکه بر اساس منافع است، افزود: مغرب تلاش مي کند همکاري هاي استراتژيک خود را گسترش دهد.

مزوار در مورد روابط کشورش با روسيه نيز گفت: ما به نقش تاثيرگذار اين کشور به عنوان عضو شوراي امنيت سازمان ملل و فرصت هاي ناشي از آن آگاه هستيم و تلاش مي کنيم همکاري جديد و مستحکمي با اين کشور برقرار کنيم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات