تبلیغات

گوگل مي خواهد چيپ اندرويدي مخصوص خود را بسازد

گوگل مي خواهد چيپ اندرويدي مخصوص خود را بسازد

به نظر مي رسد که گوگل قصد دارد يک بار ديگر با الهام گيري از اپل، شريک تجاري ديگري براي طراحي چيپ هاي اندرويدي مخصوص به خود پيدا کند. دقيقا مشابه فرآيندي که آيفون با چيپ هاي Ax سامسونگ طي مي کند، گوگل هم مي خواهد اکوسيستمي خودش را داشته باشد.

ديجياتو/ به نظر مي رسد که گوگل قصد دارد يک بار ديگر با الهام گيري از اپل، شريک تجاري ديگري براي طراحي چيپ هاي اندرويدي مخصوص به خود پيدا کند. دقيقا مشابه فرآيندي که آيفون با چيپ هاي Ax سامسونگ طي مي کند، گوگل هم مي خواهد اکوسيستمي خودش را داشته باشد.

به اين منظور، لازم است تا گوگل کمپاني هايي نظير کوالکام را متفاعد کند، شرکتي که عمده چيپ هاي تلفن هاي اندرويدي را مي سازد. گوگل تاکنون در اين باره اظهار نظري نکرده است.

گفته مي شود که گوگل بحث بر سر اين چيپ را پاييز امسال آغاز کرده و احتمالا اين چيپ نقشي هم در لپ تاپ-تبلت پيکسل سي دارد. منبع اين خبر مي گويد که گوگل به زودي از طرح خود براي طراحي چيپ هاي موبايل نيز پرده بر مي دارد.

پشتيباني از تکنولوژي هاي جديدتري نظير واقعيت مجازي و واقعيت افزوده روي تلفن هاي اندرويدي، نيازمند ارتباط نزديک تر و بهتر سخت افزار و نرم افزار است، بنابراين وارد شدن گوگل به اين حوزه بي معني نيست.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات