تبلیغات

دکتر سلام/ اهميت انجام حرکات کششي قبل از ورزش!

دکتر سلام/ اهميت انجام حرکات کششي قبل از ورزش!

باشگاه خبرنگاران/ دکتر شريعت، متخصص آسم و آلرژي با اشاره به عوامل مؤثر در بروز آسم ورزشي گفت: افراد به هنگام ورزش با توجه اينکه بر اثر شدن فعاليت بدني دچار تنفس‌هاي تند و سريع مي‌شوند و اين سرعت رد و بدل هوا باعث مي‌شود تا هواي ورودي به دستگاه تنفسي فرصت گرم و مرطوب شدن را نداشته باشد و اين هواي سرد و خشک باعث تحريک در ريه‌ها مي‌شود.

وي در ادامه افزود: عموماً افرادي که دچار مشکلات زمينه‌اي و ژنتيکي در اين خصوص هستند دچار آسم ورزشي مي‌شوند.

دکتر شريعت در رابطه با ميزان شيوع اين بيماري در افراد گفت: شيوع اين عارضه بيشتر در آقايان است و اغلب در جوانان مشاهده مي‌شود، چرا که اين قشر از جامعه يعني آقايان جوان بيشتر به ورزش مي‌پردازند و در صورت داشتن پيش زمينه‌هاي ژنتيکي و جسمي عارضه آسم ورزشي در آنان بروز مي‌کند.

اين پزشک با بيان اينکه وجود اين عارضه در افراد باعث منع آنان از ورزش نمي‌شود افزود: اين افراد در صورت اينکه تحت درمان باشند و با توجه به توصيه‌ها و تجويز پزشک خود به ورزش بپردازند دچار هيچ مشکل تنفسي نمي‌شدند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: به اين افراد توصيه مي‌شود که قبل از ورزش از اسپري مخصوص آسم ورزشي استفاده نموده و حتماً حدوداً نيم ساعت قبل از انجام ورزش به نرمش و گرم کردن بدن پرداخته تا از نظر جسمي آمادگي لازم براي انجام ورزش را بيابند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات