تبلیغات

کودک 9 ساله سیاه‌پوست تازه‌ترین قربانی خشونت‌های مسلحانه در آمریکا

به گزارش مشرق، پلیس شیکاگو می‌گوید یک گروه خلافکار این هفته کودک 9 ساله سیاه‌پوستی را در اقدامی «شبه اعدام» به قتل رسانده‌ است.

به گفته پلیس شیکاگو، این افراد روز دوشنبه «تیشوان لی» را که از مدرسه بازمی‌گشته از ناحیه سر و پشت هدف تیراندازی قرار داده‌اند.

پلیس مدعی است که این حادثه به دلیل وجود اختلاف بین دو گروه خلافکار رخ داده و پیش از این هم دو نفر دیگر در این ارتباط کشته شده‌اند.

«گری مک کارتی» سرپرست پلیس منطقه گفته است که پدر این کودک ارتباطاتی با گروه‌های خلافکار داشته است.

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «این شنیع‌ترین، بزدلانه‌ترین و غیرقابل تحمل‌ترین جنایتی بود که من در طول 35 سال کار پلیسی‌ام دیده‌ام.»

پلیس می‌گوید احتمالا خانواده این کودک می‌دانند که قاتل فرزندشان کیست، اما احتمالا از بیم تبعات احتمالی، نام وی را افشا نمی‌کنند.

درگیری‌ها بین دو گروه بزهکار «بلک استونز» و «گنگستر دیسیپلز» ماه گذشته و پس از آن بالا گرفت که «تریسی مورگان» 25 ساله پس از شرکت در نشست مشترک این دو گروه که با هدف کاهش تنش برگزار شده بود، تعقیب شده و به ضرب گلوله کشته شد.

پنج روز پس از آن «بریانا جنکینز» 19 ساله از گروه رقیب یعنی گنگستر دیسیپلز در جریان تیراندازی مجروح شد و بعدا جان خود را از دست داد.

آزادی حمل اسلحه در آمریکا موجب شده تا سالانه هزاران نفر در این کشور جان خود را از دست دهند. تنها در سال 2013 بیش از 30000 نفر در حوادث مرتبط با اسلحه جان خود را از دست داده‌اند و نزدیک به 90000 نفر مجروح شده‌اند. در این آمار،‌ مواردی که شلیک از سوی پلیس و نیروهای امنیتی صورت گرفته، لحاظ نشده است.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات