تبلیغات

براي ازدواج با دوست مجازي به اطلاعات ارائه شده اکتفا نکنيد

ايسنا/ يک روانشناس گفت: براي تصميم به ازدواج با فردي که از طريق فضاي مجازي با او آشنا شده‌ايد نبايد به اطلاعات اوليه ارائه شده اکتفا کنيد بلکه لازم است فرد مقابل را در فضاي واقعي ببينيد و با او صحبت کنيد.

دکتر شهناز نوحي افزود: ابتداي فعاليت در شبکه‌هاي مجازي ساختن يک پروفايل و قرار دادن يک عکس و اطلاعات شخصي است. ممکن است اين اطلاعات جاذبه‌هايي را ايجاد کند؛ البته برخي افراد اطلاعات دروغي را از خود در اين شبکه‌ها منتشر مي‌کنند و عکس‌هاي روتوش شده و فتوشاپ از خود در اين شبکه‌ها قرار مي‌دهند.

وي هشدارداد: ممکن است ملاقات دختر و پسري که در فضاي مجازي با يکديگر آشنا شده‌اند، موجب سرخوردگيشان شود؛ چراکه امکان دارد تفاوت زيادي بين تصوير مجازي و واقعي طرف مقابل مشاهده کنند.

اين روانشناس به ذکر مثالي پرداخت و گفت: ممکن است زني در فضاي مجازي خود را 30 ساله معرفي کند اما 50 ساله باشد. برخي از زنان و مردان بيمار هستند و اطلاعات کذبي از خود در فضاي مجازي منتشر مي‌کنند. اگر دختران و پسران متوجه کذب بودن اين اطلاعات نشوند فريب مي‌خورند و آسيب مي‌بينند، به ويژه دختران به علت حساسيت‌هاي هيجاني بالا آسيب پذيرتر هستند و تبعات ناشي از فريب خوردن در آنان بيشتر بروز مي‌کند.

وي در ادامه گفت: گاهي افراد اطلاعات واقعي از خود در فضاهاي مجازي قرار مي‌دهند و ممکن است به طور جدي از دختري خواستگاري کنند. در اين شرايط نيز بايد به صورت حضوري با يکديگر ملاقات کنند و صرف نيم ساعت صحبت کردن در جلسه خواستگاري نمي‌تواند موجب شناخت دختر و پسر از يکديگر شود.

وي تاکيد کرد: لازم است زماني که دختر و پسر با هم آشنايي قبلي ندارند، 10 جلسه دست کم با حضور يکي از اعضاي خانواده به مدت 90 دقيقه همديگر را ببينند و با يکديگر صحبت کنند البته قبل از اينکه عکس پروفايل و مطالب فرد در فضاي مجازي ذهنشان را مشغول کند بايد اين اتفاق بيفتد؛ چرا که برخي افراد عاشق کلام طرف مقابل مي‌شوند و نه شخصيت او.

نوحي در پايان اظهار کرد: لازم است خانواده‌ها در جريان اين ملاقات‌ها قرار بگيرند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات