تبلیغات

مدير حوزه‌هاي علميه سراسر کشور: حادثه منا اوج سنگ‌دلي مستکبران سعودي را نشان داد

مدير حوزه‌هاي علميه سراسر کشور: حادثه منا اوج سنگ‌دلي مستکبران سعودي را نشان داد

ميزان/ مدير حوزه‌هاي علميه سراسر کشور گفت: کارهايي که پس‌ از فاجعه منا در عربستان رخ داد معلوم بود که از روي کينه انجام‌شده و اين کار اوج سنگ دلي مستکبران سعودي را نشان داد.

آيت‌الله سيد هاشم حسيني بوشهري در مراسمي که به مناسبت چهلمين روز مهاجران الي الله در مصلي شهرستان ازنا برگزار شد، ضمن تسليت ماه محرم و جان باختن حجاج در حادثه منا، اظهار داشت: آل سعود در حق مسلمانان بسيار ظلم کرده چراکه حاجيان مسلمان با لب‌تشنه و در اوج مظلوميت جان خود را از دست دادند و کسي از آل سعود مستکبر توجهي به آن‌ها نکرد.

وي عنوان کرد: کارهايي که پس‌ از اين اتفاق در عربستان رخ داد معلوم بود که از روي کينه انجام‌شده است چون اجساد اين حاجيان در کانتينرها بود و هيچ امکاناتي براي نگهداري اجساد پاک آنها به کار گرفته نشد بنابراين اين کار اوج سنگ دلي مستکبران سعودي را نشان داده و خداوند هم جواب بي‌کفايتي و ظلم آن‌ها را مي‌دهد.

مدير حوزه‌هاي علميه سراسر کشور با بيان اينکه خود نيز يکي از شاهدان عيني حادثه منا بوده‌ام، بيان کرد: در اين اتفاق شاهد بوديم که چطور با اجساد مسلمانان برخورد مي‌شد و اين اجساد پاک را چگونه جابه‌جا کرده و به کانتينرها انتقال مي‌کردند.

وي گفت: حدود سه روز اجساد اين جان‌باختگان در بدترين شرايط و بدون اينکه به سردخانه انتقال دهند در کانتينر‌ها بود که اين برخورد نهايت بي‌مهري و سنگدلي آل سعود بود.

حسيني بوشهري اظهار داشت: مي‌دانيم که خانواده‌هاي اين جان‌باختگان چه درد سختي را تحمل مي‌کنند اما بدانند اين حجاج واقعاً در اوج سعادت و شکوه در راه خدا جان خود را از دست‌داده‌اند.

وي ضمن ابراز همدردي با تمام مردم شهرستان ازنا به‌ويژه خانواده‌هاي داغدار اين حادثه، افزود: بسياري از مسلمانان آرزو دارند که اين‌گونه در راه خدا جان خود را از دست بدهند.

در فاجعه منا 32 نفر از حجاج لرستاني جان خود را از دست دادند که از اين تعداد 14 نفر از کاروان بروجرد و 18 نفر از کاروان اليگودرز، ازنا و دورود بود.

از شهرستان ازنا 9 نفر جان خود را در اين حادثه از دست دادند و تاکنون نيز سرنوشت پنج تن از حجاج لرستاني مشخص نشده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات