تبلیغات

هلاکت 920 داعشي در حملات اخير نيروهاي امنيتي عراق به بيجي

هلاکت 920 داعشي در حملات اخير نيروهاي امنيتي عراق به بيجي

خبرگزاري صدا و سيما/ هيئت نيروهاي مردمي عراق از کشته شدن نهصد و بيست تن از نيروهاي گروه تروريستي تکفيري داعش و دستگيري ده ها تن از آن ها در درگيري هاي اخير بيجي خبر داد.

سايت خبري حربي پرس گزارش داد احمد الاسدي نماينده پارلمان عراق و سخنگوي هيئت نيروهاي مردمي عراق در کنفرانسي خبري که روز پنجشنبه برگزار شد اعلام کرد نبرد آزادسازي بيجي از سه محور اصلي و ده محور فرعي صورت گرفت.

وي افزود: نيروهاي مردمي و نيروهاي امنيتي عراق تروريست ها را در تمامي مناطق تجمع شان محاصره کردند که در پي آن تشکيلات تروريست ها از هم فروپاشيد.
الاسدي خاطر نشان کرد: ما تنها در بخش بيجي و روستاها و مناطق تابع بيجي نهصد و بيست جنازه متعلق به تروريست ها را شمارش کرده ايم که اين تعداد جداي کشته شدگاني است که تروريست ها جنازه آن ها را از ميدان درگيري بيرون برده اند.

وي تاکيد کرد بيش از ده ها تن از نيروهاي داعش نيز دستگير و به نيروهاي امنيتي تسليم شده اند.
احمد الاسدي خاطرنشان کرد نتايج پيروزي که در بيجي محقق شد به دلايل متعدد بسيار بزرگ بود. عمده ترين اين دلايل اين است که آزادسازي بيجي کليد آزادسازي موصل است. الاسدي گفت: ما هم اکنون خود را آماده آزادسازي منطقه الشرقاط و بقيه مناطق صلاح الدين مي کنيم و سپس به سراغ آزادسازي موصل خواهيم رفت.

سخنگوي نيروهاي مردمي عراق از بودجه اندکي که در برنامه بودجه سال 2016 به نيروهاي مردمي عراق اختصاص داده شده است انتقاد کرده و گفت اين بودجه اي که به نيروهاي مردمي اختصاص داده شده است نه تنها پاسخگوي همه نيازهاي نيروهاي مردمي نيست بلکه پاسخگوي حداقل نيازهاي نيروهاي مردمي نيز نيست.

هلاکت 10 تروريست داعشي در غرب موصل
دست کم 10 تروريست داعشي در حملات هوايي به غرب موصل به هلات رسيدند.

به گزارش گروه بين‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه تلويزيوني العالم گزارش داد در حمله هوايي به مواضع گروه (تکفيري-صهيونيستي) داعش در منطقه الکوير واقع در غرب موصل، دست کم 10 نفر از نيروهاي داعش به هلاکت رسيده و چهار پايگاه تروريست ها تخريب شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات