تبلیغات

مسکو سامانه هاي دفاع موشکي به سوريه فرستاد

خبرگزاري صدا و سيما/ فرمانده نيروي هوايي روسيه اعلام کرد روسيه براي جلوگيري از وقوع هرگونه حمله احتمالي به نيروهاي روس،سامانه هاي دفاع هوايي به سوريه فرستاده است.

عمر الخطيب گزارشگر شبکه تلويزيوني الجزيره عربي گزارش داد پس از گذشت يک ماه از آغاز حملات هوايي روسيه در سوريه، به نظر مي رسد که روسيه دارد خود را براي واکنش هاي احتمالي که ممکن است طرف هاي داخلي، منطقه اي و بين المللي به مداخله نظامي مسکو در سوريه نشان دهند آماده مي کند.

مساله به تامين امنيت نيروهاي نظامي روسيه که در سوريه حضور دارند مربوط مي شود. نيروهايي که مسوولان آمريکا تعداد آن ها را چهل هزار نفر برآورد کرده اند اما روسيه اصرار دارد که تنها خلبان و مشاور نظامي به سوريه فرستاده است. اين گونه اظهارات مسوولان روس درست انسان را به ياد اظهارات مسوولان ايراني درباره تعداد و نحوه حضور نيروهاي شان در سوريه مي اندازد که با بازگشت پي در پي جنازه نيروهاي ايراني به اين کشور دامنه حضور ايران در سوريه روشن تر شد.
اوضاع ميداني سوريه، مسکو را واداشته است که توان دفاعي خود را در سوريه تقويت کند.
در همين راستا فرمانده نيروي هوايي روسيه اعلام کرد کشورش سامانه هاي دفاع هوايي به سوريه فرستاده است تا جلوي هرگونه حمله احتمالي به نيروهاي روس در سوريه را بگيرد.
ژنرال ويکتور بوندارف افزود اين سامانه هاي موشکي مي توانند هرگونه جنگنده اي که بخواهد پايگاه هاي نظامي روسيه در نزديکي شهر لاذقيه را هدف قرار دهد سرنگون کنند.
اين اقدام روسيه در پاسخ به اظهارات ائتلاف بين المللي ضد داعش(ائتلاف آمريکايي) صورت مي گيرد که اعلام کرده است قصد دارد تسليحات بيشتري در اختيار نيروهاي دموکراتيک سوريه قرار دهد.
استيو وارين سخنگوي ائتلاف ضد داعش گفت: روسيه تا کنون صدها حمله هوايي انجام داده است اما تعداد بسيار کمي از اين حملات عليه داعش صورت گرفته است. وقتي که ما مي گوييم تعداد کمي از حملات نيروي هوايي روسيه عليه داعش بوده است منظورمان از کم، کمتر از ده درصد حملات است.
متغييري جديد احتمالاً روسيه را مجبور کرده است که درباره راهبردهاي نظامي خود در سوريه تجديد نظر کند.
مساله دستيابي مخالفان ميانه رو سوري به هرگونه تسليحات پيشرفته، بويژه سلاح هاي ضد هوايي مي تواند اوضاع را به طور کامل دگرگون کرده و مدت زمان حضور مسکو در بحران سوريه را به درازا بکشاند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات