تبلیغات

سازمان ملل: 600 هزار مهاجر از طريق ترکيه در ماه‌هاي آتي وارد اروپا مي‌شوند

سازمان ملل: 600 هزار مهاجر از طريق ترکيه در ماه‌هاي آتي وارد اروپا مي‌شوند

تسنيم/ آژانس آوارگان سازمان ملل در تازه ترين گزارش خود اعلام کرد: بيش از 600 هزار مهاجر طي چهار ماه آينده از طريق ترکيه وارد يونان خواهند شد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، در حالي که موج ورود مهاجران خارجي به اروپا همچنان با توجه به در پيش بودن زمستان ادامه دارد، سازمان ملل پيش بيني کرده است که طي 4 ماه آينده نيز 600 هزار مهاجر از طريق ترکيه وارد يونان مي شوند.

آژانس آوارگان سازمان ملل افزود: از نوامبر 2015 ميلادي تا فوريه 2016 احتمالا روزانه 5 هزار مهاجر خارجي از ترکيه وارد يونان خواهند شد. اين مساله بدان معناست که طي 4 ماه آينده بيش از 600 هزار مهاجر وارد کرواسي، يونان، صربستان، اسلوني و مقدونيه مي شوند.

طي سال هاي قبل، با آغاز زمستان تعداد مهاجراني که سعي مي کردند با عبور از درياي مديترانه وارد اروپا شوند، با کاهش روبرو مي شده است ولي سازمان ملل پيش بيني کرده است که امسال اين روند با کاهش همراه نخواهد شد. بر اساس آمارهاي سازمان ملل، از ابتداي سال 2015 ميلادي تاکنون بيش از 752 هزار نفر از طريق مديترانه وارد اروپا شده اند که اکثر آنها يونان را انتخاب کرده اند.

از ابتداي امسال تاکنون حدود 3500 نفر جان خود را در هنگام عبور از درياي مديترانه از دست داده اند. آژانس آوارگان سازمان ملل براي اجراي برنامه حمايتي خود از مهاجران و آوارگان، درخواست حمايت مالي 96.15 ميليون دلاري را ارائه داده است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات