تبلیغات

تروريست‌هاي داعشي در سامراء‌ قلع و قمع شدند

تروريست‌هاي داعشي در سامراء‌ قلع و قمع شدند

تسنيم/ نيروهاي عراقي در عمليات خود در مناطق مختلف استانهاي الانبار و صلاح الدين دهها تروريست داعش را کشته و خودروهاي بمبگذاري شده آنها را منهدم کردند.

به گزارش شبکه تلويزيوني السومريه نيوز، فرماندهي عمليات مشترک عراق از کشته و زخمي شدن 80 تروريست از جمله يک فرمانده نظامي گروه تروريستي داعش در منطقه سامراء و انهدام 15 خودرو و انفجار تحت کنترل 15 بمب خبر داد.

فرماندهي عمليات مشترک عراق در بيانيه خود آورده است: اطلاعاتي درباره وجود تعدادي خودروي حامل تيربار در نزديک مسجد جامع حجي و گاع در منطقه الصديقيه در استان الانبار رسيد و واحد توپخانه اين منطقه را گلوله باران کرد و دهها نفر از تروريست هاي داعش را کشته و 10 خودروي آنها را منهدم کرد.

اين بيانيه افزود: يگان هاي دستگاه مبارزه با تروريسم عراق پيشروي در تقاطع الزنکوره به سمت پل فلسطين را آغاز کردند و يک خوردوي بمبگذاري شده حامل يک عامل انتحاري و دهها بمب خنثي شد.

در اين بيانيه آمده است: جنگنده هاي ارتش عراق سه مقر سرکردگان گروه تروريستي داعش و يک انبار بزرگ سلاح و مهمات را در تپه مشهيده در شهر رمادي منهدم و عناصر آن را کشته يا زخمي کردند.

جنگنده هاي ارتش همچنين پنج مقر دشمن و دو انبار مهمات و سلاح آنها را در منطقه السجاريه منهدم و عناصر داخل آن را کشته يا زخمي کردند. اين جنگنده ها همچنين به يک تجمع گروه داعش در شهر رمادي حمله و پنج نفر از آنها را کشته و هفت نفر ديگر را زخمي کردند. دو خودروي حامل تيربار تروريست ها نيز در اين حمله منهدم شد.

محل هاي تجمع عناصر داعش در منطقه الملعب نيز هدف قرار گرفت که به کشته شدن هفت تروريست و زخمي شدن 11 نفر ديگر منجر شد.

فرماندهي عمليات مشترک عراق در بيانيه خود افزود: 10 تروريست نيز در عمليات آزادسازي منطقه الکرمه و مناطق اطراف آن کشته و پنج نفر ديگر زخمي شدند و دو دستگاه خودروي حامل تيربار به همراه سرنشينان آن و دو دستگاه موتورسيکلت به همراه سرنشينان آنها منهدم شدند و دو مقر دشمن نيز منهدم و عناصر داخل آن به هلاکت رسيدند. 15 بمب نيز تحت کنترل منفجر شد.

براساس اين بيانيه، سازمان اطلاعات و تحقيقات فدرال در وزارت کشور عراق نيز اطلاعاتي به جنگنده ها داد که منجر به انهدام يک انبار تجهيزات داعش در محله التنک در شهر موصل و انهدام 3 سوله تجهيزات و کشته شدن 23 داعشي و زخمي شدن 12 نفر ديگر از آنها از جمله فرمانده نظامي داعش در سامراء شد.

مقاومت اندک داعش در رمادي

سرلشکر ستاد اسماعيل المحلاوي فرمانده عمليات الانبار نيز اعلام کرد که مقاومت گروه تروريستي داعش با خودروهاي بمبگذاري شده و عناصر انتحاري در شهر رمادي بسيار کم است و اکثر عاملان انتحاري از زمان آغاز عمليات آزادسازي اين شهر کشته شده اند.

آزادسازي موصل تا پايان سال جاري

يک نماينده استان نينوا در پارلمان عراق گفت که به احتمال زياد شهر موصل مرکز اين استان تا پايان سال جاري ميلادي از دست گروه تروريستي داعش آزاد خواهد شد.

جاسم المتيوتي در گفت وگو با شبکه تلويزيوني السومريه نيوز گفت: آزادسازي استان نينوا با آزادسازي استان الانبار در ارتباط است و پيش بيني مي کنم که آزادس موصل يا بخشي از آن تا پايان سال جاري انجام گيرد.

وي تصريح کرد: ارتباط با خالد العبيدي وزير دفاع عراق برقرار است که اخيرا از يگان واکنش سريع که در آزادسازي استان نينوا شرکت خواهد کرد، بازديد کرد.

المتيوتي گفت: جنگجويان عشاير نينوا در قالب نيروهاي داوطلب مردمي هستند و در عمليات آزادسازي در کنار ارتش و پليس مشارکت خواهند داشت.

العبيدي پيشتر گفت که برنامه ريزي نبرد موصل به مراحل پاياني نزديک مي شود.

مقابله با حمله داعش به منطقه الصينيه

نيروهاي پليس و نيروهاي داوطلب مردمي توانستند دو حمله گروه تروريستي داعش به منطقه الصينيه در بخش بيجي در استان صلاح الدين را خنثي و هفت نفر از عناصر تروريست را کشته و هفت خودروي بمبگذاري شده را منهدم کنند.

پيش بيني بيرون راندن داعش از الانبار در آينده نزديک

سرلشکر ستاد اسماعيل المحلاوي فرمانده عمليات الانبار اعلام کرد که نبردهاي نظامي براي بيرون راندن گروه تروريستي داعش از اين استان به خاطر فروپاشي اين گروه و تلفات و خسارتهاي زياد آن، طول نخواهد کشيد.

وي افزود: منتظر ورود نيروهاي تقويتي به منظور اجراي اهداف نهايي خود هستيم و با توجه به فروپاشي گروه داعش و تلفات و خسارتهاي زياد آن بيرون راندن اين گروه از الانبار طول نخواهد کشيد.

در همين حال، جنگنده هاي ائتلاف دو خودروي داعش را در محله البکر در شمال بخش هيت بمباران کردند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات